کاشت ابرو و مژه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کاشت ابرو و مژه - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

پیوند ابرو روشی بی‌خطر است و می‌تواند نتایج طبیعی را برای کسانی که موی ابروی خود را از دست داده‌اند یا اثر زخمی در ناحیه ابرو دارند بوجود آورد. این ترمیم, درمانی موثر برای ریزش جزئی و کلی موی ابرو می‌باشد.

پیوند ابرو در چه مواردی قابل انجام می‌باشد

  1. قسمتی از ابرو به‌طور کامل ریزش کرده و به‌مدت 1 سال رویش مجدد نداشته است. برای مثال در افرادی که در اثر بیماری‌های پوستی و یا خالکوبی دچار ریزش دائمی ابرو می‌گردند.
  2. خط شکستگی در ابرو وجود داشته باشد.
  3. موهای ابرو کاملاً کم‌پشت باشد. لازم بذکر است در اکثر موارد از موهای سر به‌عنوان موهای جایگزین استفاده می‌گردد که دارای رویش دائمی است و نیاز به اصلاح و مرتب کردن دارد. پیوند ابرو بسیار اختصاصی است و نیاز به آشنائی کامل جراح با فیزیولوژی مو و جهت رویش موهای ابرو در نقاط مختلف دارد, به همین دلیل در بسیاری از موارد پیوند غیر صحیح باعث تصویر نامناسب و دائمی میگردد.

روش پیوند ابرو

ناحیه کاشت آماده می‌شود و برش‌های خیلی کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد می‌گردد. برش‌های ریز گیره سفتی را برای گرفتهای (پیوندها) تکی مو که پیش از این برداشته شده‌اند بوجود می‌آورد. به‌منظور اینکه بهترین نتایج طبیعی بوجود آید, طبیعی به‌نظر رسیدن جهت و پراکندگی بسیار مهم است. رشد موهای کاشت شده در ابرو از الگوی موی سر پیروی می‌کند. موهای کاشت شده ابرو دائمی هستند و بطور مداوم رشد می‌کنند و نیاز دارند تا اغلب بیشتر از موی ابروی عادی اصلاح شوند. بیماران ممکن است به 300 تا 1000 پیوند فولیکولی مو برای هر ابرو نیاز داشته باشند. تعداد مو ممکن است بر اساس جنسیت و پیشینه قومی بیمار و بالاخره مشخصه‌های صورت فرد متفاوت باشد.

پیوند مژه

پیوند مژه نوعی جراحی کاملاً اختصاصی می‌باشد که توسط جراحان مسلط قابل انجام بوده و در اکثر موارد فقط در متقاضیانی که قسمتی از مژه خود را ازدست داده‌اند (در اثر بیماری پوستی و یا سوختگی و سوانح) و یاکسانی که مژه‌های بسیار کم پشتی دارند به‌صورتی که منطقه خالی در بین مژه‌ها وجود داشته باشد، قابل انجام است. در پیوند مژه همه پیوندها موهای تکی هستند که بطور دقیق در پلک قرار می‌گیرند, فقط شش مو در پلک می‌تواند کافی باشد تا اثری طبیعی را بوجود آورد.
متاسفانه در بسیاری از موارد بیمارانی با مژه‌های کوتاه انتظار حل این مشکل با جراحی پیوند مژه را دارند که این امکان در اکثر موارد وجود نداشته و باید حتماً قبل از اقدام به پیوند نزد چند پزشک مسلط به جراحی مژه (ترجیحاً پزشکان عضو انجمن جهانی پیوند موی طبیعی-ISHRS) ، معاینه گردند. جهت جلوگیری از صدمه به چشم پزشک متبحر باید یا دقت بسیار بالا و فاصله‌گذاری و خواب مناسب با استفاده از سوزن جراحی مخصوص کاشت مژه محل‌هایی در حاشیه پلک برای جاگذاری فولیکول مشخص نماید.

چه کسانی کاندیدای خوب برای پیوند مژه هستند

انتخاب بیماران برای کاشت مژه می‌تواند در دو مقوله مورد توجه قرار گیرد:

  1. کاشت ترمیمی مژه برای اصلاح ریزش مژه به دلیل جراحت یا بیماری: بیمارانی با فقدان کامل مو بدلیل طاسی مادرزادی برای پیوند مژه کاندید نیستند چون آن‌ها هیچگونه منبع موی دهنده برای استفاده به‌عنوان گرفت‌های پیوندی را ندارند. بیماری با طاسی مادرزادی برای کاشت مژه مصنوعی کاندید می‌باشد که با چسب به مژه می‌چسبد.
  2. پیوند زیبائی مژه برای بدست آوردن افزایش زیبائی مژه‌های موجود

عوارض بعد از جراحی پیوند مژه

خارش یکی از عوارض عادی و دردسرساز بعد از عمل جراحی است. اگر بیمار وسوسه شود و محل پیوند را با ناخن بخاراند خطر کنده شدن پیوندهای مو وجود داشته و به عفونت منجر می‌شود. عینک‌های تک چشمی می‌تواند آن را بپوشاند تا از خاراندن جلوگیری شود همچنین متخصصان پوست می‌توانند داروهائی را برای بهبود خارش تجویز کنند.
عوارض پیوند مژه در مراکز غیر حرفه‌ای شامل:

  1. عفونت پلک: تشخیص و درمان سریع لازم است تا از انتشار عفونت به چشم و بافت‌های مجاور جلوگیری شود
  2. کبودی و تورم شدید در ناحیه عمل
  3. رشد غیرطبیعی مژه: رشد مژه به داخل پلک (بالا و پائین) و رشد مژه به داخل کره چشم که این عارضه جدی در صورتیکه کاشت توسط پزشک ماهر و عضو انجمن جهانی پیوند موی طبیعی انجام شود به‌ندرت مشاهده می‌گردد.

 در انتخاب مراکز پیوند مو بسیار دقت نمایید چرا که ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای شما پدید آورد.

کاشت ابرو - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

کاشت ابرو - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

پیوند مژه - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

کاشت مژه - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

دیدگاه‌ها   

0 #2 مدیریت 1396-04-25 10:54
به نقل از مهدیه نوری:
آیا کسانی که ابروشون به طور کامل دچار سوختگی شده باشه میتونن از کاشت ابرو استفاده کنن؟

بله يكي از كاربردهاي كاشت ابرو غير از جنبه زيبايي جنبه درماني ان است از جمله كاشت روي سوختگي شكستگي اسكار ناشي از هر گونه زخم و ...
نقل قول کردن
0 #1 مهدیه نوری 1396-04-25 10:47
آیا کسانی که ابروشون به طور کامل دچار سوختگی شده باشه میتونن از کاشت ابرو استفاده کنن؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید