PRP

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 0.00 (0 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

پی آر پی سر

پلاسمای غنی شده از پلاکت (PRP)
پلاکت چیست؟
پلاکتها مانند گلبولهای سفید و قرمز قسمتی از خون می باشند. پلاکتها هسته ندارند پس سلول نامیده نمی شوند. از نظر سایز، پلاکتها تا حدودی از گلبولهای سفید و قرمز کوچکترند. پلاکتها در زمانی که بعلت جراحت عروقی خونریزی ایجاد میشود به سرعت فعال شده و با ایجاد لخته خون مانع خونریزی بیشتر میشوند.
پلاکتها با دو مکانیزم 1 ) عوامل شیمیایی لازم برای ایجاد لخته 2)  تغییر شکل و به هم پیوستن باعث ایجاد پلاگ یا لخته خون می شوند. پلاکتها فعالیتشان فقط ایجاد لخته نیست، هر پلاکت همچنین یک منبع بیوشیمیایی در بازیابی فاکتورهای ترمیم و نوسازی بافت در جراحات می باشد.

PRP چیست و چگونه ساخته می شود؟
PRP  در اصل پلاسمای غنی شده از پلاکت می باشد که از خون بیمار تهیه می گردد. برای بدست آوردن PRP خون بیمار در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد سپس گلبولهای قرمز ،سفید و پلاکتهادر سطوح مختلف در لوله آزمایش جدا می گردد ودر آخر پلاسمای غنی از پلاکت اکه حاوی 8-4 برابر تعداد پلاکت درهرسانتی متر مکعب پلاسمای طبیعی میباشدتهیه می گردد.

PRP در پیوند مو
موارد کاربردی استفاده از PRP در پیوند مو :
1. برای حفظ و تقویت فولیکول مو بعد از پیوند مو
2. به منظور ارتقاء بهبود و ترمیم بافت پس از پیوند مو
3. برای تحریک رشد فولیکولهای خفته مو و رشد موی جدید

عوارض PRP
هیچ گونه آلرژی یا حساسیت واکنشی گزارش نشده است(ضدعفونی و سترون سازی باید در هر مرحله از آماده سازی PRP رعایت شود بخصوص در افرادی که مستعد عفونت می باشند). گاهی التهاب های بسیار جزئی ، ضعیف و گذرا در محل استفاده از PRP دیده شده که نتیجه آزاد شدن عوامل مرتبط با پلاکت هاست و مشکل ساز نیست.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید