تزریق بوتاکس

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.08 (13 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تزریق بوتاکس - کلینیک پوست و موی طبیعی بیمارستان گاندی

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یکی از درمان‌های تزریقی آرایشی است که چین و چروک‌های صورت را با شل کردن ماهیچه‌هایی که موجب آن شده‌اند، برطرف می‌کند. بوتاکس حاوی فرمول رقیق شده‌ای از سم بوتولیسم است که باعث تضعیف کنترل‌شده و فلج عضلات می شود. در نتیجه پوست روی ماهیچه شل می‌شود و چین و چروک‌ها برطرف می‌شوند. بسیاری از بیماران اعتقاد دارند بوتاکس توانسته خط لبخند، خط اخم و دیگر چروک‌های صورت را برطرف کند.
آیا شما گزینه‌ی خوبی برای بوتاکس هستید؟
مردان و زنان بزرگسال که از سلامت جسمی خوبی برخوردارند گزینه‌ی مناسبی برای انجام بوتاکس هستند. اگر باردار هستید یا در دوره‌ی شیردهی قرار دارید نباید بوتاکس را انجام دهید. بیشتر بیماران به سراغ بوتاکس می‌روند تا نشانه‌های پیری و بالا رفتن سن را در چهره‌شان کمتر کنند. در واقع بوتاکس شیوه‌ی درمانی جایگزینی برای جراحی‌های زیبایی مثل کشیدن پوست است. بعضی از چین و چروک‌هایی که با بوتاکس برطرف می‌شوند این موارد هستند:

  • چروک‌های افقی پیشانی
  • خط خنده (از بینی تا گوشه های دهان)
  • خط اخم بین ابروها

از بوتاکس می‌توان در بسیاری از چروک‌های ناشی از حرکت عضلات صورت استفاده کرد. البته برای چروک‌های ناشی از شل شدن پوست، گرانش، و یا قرار گرفتن در معرض آفتاب بی اثر است. علاوه بر این موارد آرایشی، بوتاکس برای درمان وضعیت‌های پزشکی مانند چشمک زدن بی‌اختیار استفاده می‌شود.

تزریق بوتاکس - کلینیک پوست و موی طبیعی بیمارستان گاندی

بوتاکس چگونه انجام می‌شود؟

این روش معمولا در مطب پزشک انجام می شود. به هیچ نوع بیهوشی نیازی ندارد، گرچه بعضی از پزشکان بیهوشی موضعی یا موضعی را بر حسب درخواست بیمار انجام می‌دهند. بعد از پاک کردن پوست، پزشک به هر کدام از عضلات مورد نظر ماده‌ی بوتاکس را تزریق می‌کند. جلسه بوتاکس درمانی کمتر از یک ساعت طول می کشد.
پس از تزریق، توکسین موجود در محلول، سیگنال‌هایی را که از عصب به عضله فرستاده می شود، مسدود می‌کند . در نتیجه، عضلات دیگر نمی‌تواننند منقبض شوند. همین انقباض عضلات است که روی پوست روی عضله چروک ایجاد می‌کند. با شل شدن عضلات، چروک‌ها صاف می‌شوند.

خطرات احتمالی تزریق بوتاکس

این روش نسبتا بی‌خطر است، البته اگر توسط یک پزشک با تجربه انجام شود. با این حال، مثل تمامی روش‌های درمانی عوارض احتمالی برای بوتاکس هم وجود دارد. با اینکه این عوارض بسیار نادر هستند باز هم باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد. اگر این موارد برای شما پیش آمد، باید با پزشک خود تماس بگیرید:

  • ضعف عضلات در نقاط دیگر پوست که تزریق روی آن انجام نشده
  • اختلال در بینایی
  • اختلال در بلعیدن، صحبت کردن یا تنفس
  • واکنش آلرژیک (خارش، تنگی قفسه سینه، تورم شدید)

اگر مایع تزریق شده‌ی بوتاکس حرکت کند و به به سایر نقاط بدن برسد، می‌تواند موجب بی‌حسی خفیف در نقاطی از بدن و یا به ندرت علائم و نشانه‌های بوتولیسم شود. یکی دیگر از خطرات بوتاکس ظاهر غیر طبیعی یا همان "یخ زده" به علت فلج عضلاتی است که در حالات چهره تاثیر می‌گذارند.

دوران نقاهت چقدر طول می‌کشد؟

بوتاکس را روش «ساعت ناهار» می‌نامند، چرا که بیماران می‌توانند بعد از انجام بوتاکس بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. بوتاکس به هیچ برش، بخیه یا باندپیچی نیاز ندارد. عوارض جانبی آن بسیار خفیق هستند: کبودی، تورم یا قرمزی اطراف محل تزریق و همینطور سردردهای جزئی. بیمار نباید بعد از انجام بوتاکس تا چهار ساعت دراز بکشد و به مدت دوازده ساعت از مالش دادن موضع اجتناب کنند، چرا که ممکن است محلول تزریق شده به سمت سایر نقاط بدن حرکت کند.
اکثر بیماران می‌گویند که نتایج درمان حدود 4 تا 6 ماه محسوس است. به تدریج، عضلات توانایی خود را برای انقباض به دست می‌آورند و چین و چروک‌ها دوباره ظاهر می‌شوند. بسیاری از بیماران برای جلوگیری از این اتفاق تزریق بوتاکس را تکرار می‌کنند.

تاثیر تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

تصویر فوق سوژه‌ای را در فواصل زمانی پیش و پس از تزریق بوتاکس نشان می‌دهد. تمامی تصاویر بدون رتوش بوده و در تمام آن‌ها سوژه اخم کرده است.

هزینه‌ی انجام بوتاکس

هزینه بوتاکس به ناحیه تزریق، پزشک، میزان محلول مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب و سایر عوامل بستگی دارد. پزشکان مختلف هزینه های متفاوتی را برای تزریق‌های مشابه دریافت می‌کنند. بوتاکس آرایشی تحت پوشش بیمه درمانی نیست. با این حال، بسیاری از پزشکان گزینه‌های متفاوت و شیوه‌های پرداخت منعطفی را ارائه می‌دهند تا این درمان مقرون به صرفه تر شود

دیدگاه‌ها   

0 #14 عامر سلطانیان 1396-06-20 16:58
اگر در ناحیه‌ای بیش‌ازحد بوتاکس تزریق شده باشد، روشی برای کاهش اثرات آن در مدت کوتاه‌تر وجود دارد؟
نقل قول کردن
0 #13 رها آریان‌پور 1396-06-20 16:56
مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس چیست؟
نقل قول کردن
+1 #12 سیما صالحی 1396-06-20 16:55
آیا پس از تزریق بوتاکس می‌توان ورزش کرد یا تأثیر آن را کاهش می‌دهد؟
نقل قول کردن
+3 #11 سارا سنقری 1396-06-20 16:51
من 18 ساله هستم اما می‌خواهم خطوط عمیق پیشانی‌ام تا ابروها از بین برود. می‌توانم از بوتاکس استفاده کنم؟
نقل قول کردن
+1 #10 مدیریت 1396-06-20 12:50
به نقل از شهاب مظفری:
آیا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن پس از 2 ماه تأثیر خواهد کرد؟

باوجوداینکه تأثیر بوتاکس بر عضلات پس از دو هفته آشکار می‌شود اما اگر برای درمان میگرن استفاده شود، وضعیت کمی متفاوت است. تزریق بوتاکس برای درمان میگرن در چندین جلسه انجام می‌شود و مدتی طول می‌کشد تا میگرن به این درمان پاسخ دهد.
نقل قول کردن
+1 #9 مریم کریمی‌زاده 1396-06-14 16:04
من 41 ساله هستم و می‌خواهم بدانم که آیا می‌توانم از تزریق بوتاکس برای داشتن ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر استفاده کنم؟
نقل قول کردن
0 #8 شهاب مظفری 1396-06-14 16:01
آیا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن پس از 2 ماه تأثیر خواهد کرد؟
نقل قول کردن
0 #7 مدیریت 1396-05-08 11:00
به نقل از سیما زرانداز:
تفاوت تزریق بوتاکس و تزریق ژل در چیست؟

بوتاکس برای فلج عضلات به منظور پیش‌گیری از بروز خطوطی مانند خط اخم استفاده می‌شود اما وقتی خطوط عمیقی مثلاً روی پیشانی ایجاد شده باشد به‌منظور پر کردن آن از فیلر استفاده می‌شود.
نقل قول کردن
-1 #6 مدیریت 1396-05-04 11:54
به نقل از شمیم رضایی:
هر چند وقت یکبار باید تزریق بوتاکس انجام شود؟
ممنون

٦ ماه تا يكسال در افراد مختلف متفاوت هست
نقل قول کردن
0 #5 مدیریت 1396-05-03 11:23
به نقل از رها عبداللهی:
داشتن سردرد خفیف تا 2 یا 3 روز بعد از انجام بوتاکس طبیعی هست؟

بله کاملاً
نقل قول کردن

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید