کاشت مو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (5 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

تاثیر کاشت مو چگونه است؟

کاشت مو در حقیقت پیوند (کاشتن) موهای مقاوم به ژن طاسی از پشت سر به منطقه طاس در جلوی سر می باشد. فولیکول های کاشته شده تا پایان عمر فرد روی سرش باقی می مانند. این امر به این دلیل می باشد که فولیکول هایی که از پشت سر به منطقه طاس پیوند زده می شوند به لحاظ ژنتیکی به ژن طاسی مقاومند.

 

2- ایا نتیجه کار کاملا طبیعی به نظر می رسد؟

اگر کاشت مو حرفه ای و به دست افراد متخصص انجام شود
آنقدر طبیعی می شود که حتی آرایشگرتان نیز متوجه کاشت موی شما نمی شود.اما مهارت و تکنیک جراحان متخصص با یکدیگر تفاوت بسیار زیادی دارند , در نتیجه نتایج کار نیز متفاوت می شود. پس انتخاب یک کلینیک مطمئن بسیار حائز اهمیت می باشد. به روزترین متد کاشت مو که ما پیشنهاد می کنیم روش FUT می باشد.

 

3- پروسه کاشت مو چقدر طول می کشد؟

یک جلسه معمولی که شامل کاشت 3000-1500 گرافت می باشد یک روز کامل طول کشیده و به صورت سرپایی انجام می شود.

 

4- ایا جراحی کاشت مو دردناک است؟

قبل از عمل داروی بی حسی موضعی به نواحی بانک مو و منطقه کاشت شده تزریق می شود. پس از تزریق بیمار در طول عمل هیچ درد یا ناراحتی حس نمی کند و پس از عمل بیمار معمولا کمی درد و ناراحتی را حس خواهد کرد .

 

5- برای کاشت مو به چند گرافت نیاز است؟

تعداد گرافتهای مورد نیاز بستگی دارد به درجه طاسی شما ، تراکم بانک مو و اینکه تا چه اندازه می خواهید موهایتان تراکم داشته باشد.

 

6- دوره نقاهت چند مدت است؟

با توجه به پیشرفت عمل های کاشت مو در مقایسه با گذشته, از انجایی که سایز سوراخ های زده شده بسیار کوچک می باشد به همان نسبت سریع تر بهبود می یابند. بعضی از بیماران پس از یک یا دو روز بهبود می یابند ولی بعضی از بیماران تا چند روز احساس بی حسی و کمی درد دارند.

 

7- ایا دیگران متوجه کاشت مو می شوند؟

دقیقا روز پس از عمل ,منطقه کاشت شده صورتی رنگ بوده و دور سوراخ های کوچک زده شده لخته خون دیده می شود. این سوراخها پس از حدود 10 روز بهبود می یابند. در طی چند روز اول پس از کاشت اگر از قبل مویی روی سر نباشد که لخته های خون را بپوشاند موهای کاشته شده مشخص هستند. ولی بسیاری از بیماران از اینکه 5 تا 7 روز پس از عمل در انظار عمومی ظاهر شوند احساس ناراحتی ندارند. به محض اینکه موها شروع به رشد کنند موهای کاشت شده کاملا طبیعی بنظر خواهند رسید.

 

8- چقدر طول خواهد کشید تا موهای تازه کاشت شده شروع به رشد کنند؟

به طور معمول این پروسه سه تا پنج ماه پس از عمل طول می کشد. در ابتدا موهای کاشت شده نازک هستند ولی با گذشت زمان موها کلفت تر می شوند.

 

9- چه داروهایی به درمان ریزش مو کمک می کنند؟

الف-مینوکسیدیل :
مینوکسیدیل اولین دارویی است که توسط FDA برای درمان طاسی الگوی مردانه تایید شده است . برای سال های سال مینوکسیدیل به صورت قرص ، به طور گسترده ای برای درمان فشار خون بالا استفاده می شد. درست مانند فیناستراید محققان کشف بسیار جالبی از عوارض جانبی این دارو را داشتند . بیمارانی که داروی مینوکسیدیل را مصرف کرده بودند ، در مکان های غیر منتظره ای مانند گونه، پشت دستها و حتی برخی بر روی پیشانیشان رشد مو داشتند .
بعضی از محققان متوجه شدند که استفاده از مینوکسیدیل موضعی بر روی سر باعث رشد موها در مناطق ریزش مو می شود و این انقلابی در درمان بود .
از آنجا که مینوکسیدیل هیچ تاثیری بر روند هورمونی ندارد، در بهترین حالت اثرات مثبت ضد ریزش ان موقتی است و معمولا نتایج دراز مدت آن تا حدودی نا امید کننده می باشد .
ب -مزوتراپی
در درمان ریزش مو به وسیله این تکنیک، دارویی که بیمار باید به صورت خوراکی مصرف کند، به صورت موضعی و در محل مورد نظر به فولیکول‌های مو تزریق می‌شود. در ریزش موی مردانه چون عامل این بیماری برای همیشه باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود، از روش مزوتراپی به عنوان روش کمکی در کنار دیگر روش‌های درمانی می‌توان کمک گرفت.
ج-فیناستراید:
فیناستراید یک مهارگر رقابتی عمدتا" ۵ آلفا ردوکتاز تیپ II ، ۵ آلفا ردوکتاز عمدتا در ریشه غلاف موجود است . در نتیجه تجویز فیناستراید از تبدیل تستوسترون به دی هیدرو تستوسترون جلوگیری می کند . کاهش میزان کلی دی هیدرو تستوسترون موجود، اتصال کلی دی هیدرو تستوسترون به گیرنده های آندروژن را کاهش می دهد . از آنجاییکه فیناستراید تمایلی به رسپتور های آندروژنی ندارد،تنها قادر به مهار تولید دی هیدرو تستوسترون است و از اتصال دی هیدرو تستوسترون به آندروژن در فولیکول مو جلوگیری نمی کند .

دوز مطلوب فیناستراید برای درمان آندروژنیک آلوپسیا (mg/day1+) تعیین شده است . فیناستراید سطوح سرمی را به میزان ۴/۷۱% و در ناحیه اسکالپ سر ، سطوح دی هیدرو تستوسترون را به میزان ۱/۶۴ % کاهش می دهد. فیناستراید به طور آماری کاهش قابل توجهی بر روی غلظت سرمی تستوسترون ندارد ، اما باعث افزایش ۴۱ درصدی غلظت تستوسترون در ناحیه اسکالپ می گردد .

 

10- علل ریزش موقتی مو چه هستند؟

بیماری‌ها : مثل دیابت ، لوپوس، بیماری تیروئید
سوء تغذیه : پروتئین و آهن ناکافی رژیم غذایی، رژیم غذایی متغییر، بیماری‌های ویژه نظیر اختلالات غذا خوردن
داروها : داروهای مؤثر در درمان نقرس، التهاب مفاصل، افسردگی، مشکلات قلبی و فشار خون بالا و مصرف قرص ضدبارداری
درمان‌های طبی : شیمی درمانی و رادیوتراپی ( پس از پایان درمان، موها مجدداً رشد می‌نمایند)
تب شدید، آنفلوانزای شدید، جراحی
دوران نوزادی: نوزادان اغلب طی چند ماه اول زندگی موهای خود را از دست می‌دهند. این موها توسط موهای پایدارتر جایگزین می‌شوند. همچنین موی پشت سر خود را به دنبال کشیده شدن بر تشک و صندلی ماشین از دست می‌دهند.هنگامی که کودک شروع به نشستن می‌کند، رشد موها دوباره شروع می‌شود.
زایمان : برخی خانم‌ها ریزش موی شدیدی را چند ماه پس از زایمان تجربه می‌نمایند. علت این است که در طی بارداری، موها وارد رشد فعال می‌شوند و بعد از زایمان به سرعت به وضعیت طبیعی باز می‌گردند.

 

11- علت اصلی ریزش مو چیست؟

طاسی ارثی یا نازک شدن مو شایعترین نوع کم مویی است که هر دو جنس را درگیر می کند، اگرچه بروز آن در مردان بسیار بیشتر است. این اختلال ژنتیکی باعث تبدیل تدریجی موهای ترمینال (انتهایی) به موهای ولوس (کرکی) می شود و بتدریج نسبت موهای ترمینال به ولوس از حالت طبیعی 2 به 1 کمتر می شود.
این بیماری 50% مردان و اغلب زنان بالای 40 سال را درگیر می کند. میزان بروز آن بتدریج با نزدیک شدن به سن یائسگی بیشتر شده و 75% زنان بالاتر از 65 سال را درگیر می کند.
اولین علامتی که معمولاً در مردان ظاهر می شود نازک شدن موها در نواحی شقیقه ها و بالای ابروست که منجر به بلند شدن پیشانی می شود. در مورد خانمها کم شدن منتشر موها در ناحیه تاج سر و خط پیشانی است. همانطور که از نام آن پیدا است دو فاکتور مهم هورمون آندروژن و ژنتیک نقش اصلی را در این ریزش مو ایفا می کند.
هیچ شکی وجود ندارد که هورمون تستوسترون نقش مهمی در رشد، نحوه پراکندگی موهای بدن دارد. در زمان بلوغ رشد موهای ثانویه در نواحی زیر بغل و شرمگاهی و همچنین رشد مو در صورت آقایان و موهای کوتاه و نازکتر در بدنشان به دلیل افزایش هورمون مردانه تستوسترون می باشد.
در سلولهای خاصی از بدن هورمون تستوسترون به هورمون قوی تر دی هیدروتستوسترون تبدیل می شود. که این کار توسط آنزیم 5- آلفا ردوکتاز انجام می شود. درمال پاپیلایی فولیکول مو گیرنده های زیادی برای این هورمون دی هیدروتستوسترون داشته و این هورمون اثر مخرب بر روی فولیکولهای موی سر دارد و باعث ضعیف شدن آنها شده و موهای درآمده نازک تر به نظر می رسد تا اینکه دیگر مویی از آن فولیکول رشد نمی کند. دی هیدروتستوسترون از طریق کوتاه کردن سیکل رشد مو باعث می شود موی ضخیم از فولیکولهای حساس موی سر به موی کرکی و نازک تبدیل شود این کار باعث می شود یک فولیکول قبل از رسیدن به مرحله آخر رشد به صورت زودرس وارد فاز استراحت شده و رشد بیشتر آن متوقف می شود.
در صورتی که این سیکل رشد معیوب چند بار تکرار شود یک موی ضخیم به موی کرکی تبدیل می شود و سرانجام، موی قابل رویتی از این فولیکول رشد نخواهد کرد، فولیکول مرده و طاسی کامل می شود. این پدیده کوچک سازی یا مینیاتور شدن مو نام دارد.
ارث نقش مهمی در بروز این نوع طاسی دارد. نحوه توارث به شکل چند ژنی است و ریسک بروز طاسی با درگیر بودن تعداد بیشتری از افراد فامیل بیشتر می شود. خصوصاً بیشترین میزان طاسی در افرادی است که پدرشان طاس باشد.
ژن گیرنده آندروژن (Stu 1) بر روی کروموزوم X قرار داد که از مادر به فرزند پسر منتقل می شود ولی همانطور که گفته شد این انتقال به صورت چند ژنی است.

 

12- آیا انجام عمل پیوند موی طبیعی باعث توقف ریزش بقیه موها میگردد؟

خیر, فولیکول هایی که ژن طاسی دارند در طول زمان از دست خواهند رفت.

 

13- منظور از الگوی طاسی چیست؟

(اگر الگو بندی به برنامه ریزی دراز مدت کمک می کند، باید الگویی را استفاده نمود که نهایت پیشرفت یک طاسی مثلا در 75 سالگی را پیش بینی نماید) طاسی های آندروژنیک در مردان از الگوی خاصی پیروی می کند. مبدا طاسی یا از قسمت فرونتال (جلوی سر ) یا Vertex (پشت سر) و یا از هر دو طرف می باشد. برای ایجاد یک برنامه بهتر در این اشخاص الگوی طاسی تعریف شده تا هر شخصی بسته به الگویی که در آن قرار دارد و متناسب سن خود از درمان دارویی و یا از جراحی پیوند مو بهره ببرد. دو الگوی معروف در این زمینه همیلتون Hamilton ونوروود NorWood می باشند، در خصوص طاسی های زنانه اغلب می توان از الگوی Olsen استفاده نمود. در متن سایت الگوبندی ها به طور مفصل توضیح داده شده است.

 

14- تا چه سنی ممکن است ریزش ارثی موها ادامه یابد؟

در آقایان روند طاسی، آلوپسی آندروژنیک (ارثی) از هر سنی بعد از بلوغ ممکن است آغاز گردد. اولین تغییر معمولا عبارت است از عقب رفتن دو گوشه خط جلوی سر که در 96% از آقایان بالغ دیده می شود و سپس در صورت وجود ژن طاسی بتدریج این عقب رفتگی ها بیشتر می گردد. مثلا در حالت معمول کلاس II از الگوبندی هامیلتون یا کلاس بالاتر: در 16%-12% از گروهای 29-18 سال 60-45% در اشخاص 49-40 سال و 80%در مردان بالای 70 سال دیده می شود. اگر چه تراکم موها در الگوی تعیین شده بتدریج کاهش میابد, ولی هیچ راهی وجود ندارد که بتوان تشخیص داد مثلا در یک جوان با آلوپسی آندروژنیک زود هنگام با افزایش سن در نهایت چه وضعی بوجود میاید. به طور عمومی آقایانی که شروع به از دست دادن مو در دهه دوم عمرشان میکنند،کسانی هستند که دچار طاسی وسیع و پیشرفته می شوند.در برخی آقایان شروع طاسی آندروژنتیک ممکن است تا اواخر دهه سوم ویا چهارم به تعویق بیفتد البته این موضوع تا حدی به نژاد فرد نیز مربوط میگردد. در خانم ها دو نوع الگوی طاسی موجود است در شکل شایع آن :الگوی طاسی از انواع مردانه پیروی می کند ودر نوع دیگر طاسی با الگوی زنانه, تشخیص در مقایسه با آقایان سخت تر می باشد. طاسی با الگوی مشخص در زنان ممکن است در دهه ششم زندگی مشاهده شود.

 

15- آیا با مصرف داروها , ریزش مو کاملا متوقف شده و طاسی هرگز اتفاق نمی افتد؟

خیر. درمان داروئی ریزش مو اگر زود هنگام شروع شود موثر تر است ولی به طور کلی ریزش مو را متوقف نمی کند فقط روند ریزش را کمی به تاخیر می اندازد.

 

16- عوارض معمول داروهای ضد ریزش مو چیست؟

داروهای موضعی ممکن است ایجاد تحریک موضعی در پوست بصورت قرمزی , سوزش و خارش ایجاد نماید که معمولا قابل تحمل و گذراست. در افراد با سابقه سردرد میگرنی گاها عامل ایجاد سردرد است.

 

17- متداول ترین روش های پیوند موی طبیعی چیست؟

در تمامی مراکز معتبر دنیا سه روش کلی برای پیوند مو وجود دارد شامل: 1- FUT 2- FIT(FUE) 3- روش ترکیبی

 

18- آیا خط پشت سر در روشFUT باقی میماند؟

با روش های نوین جراحی احتمال به جا ماندن جوشگاه به حداقل می رسد ولی احتمال دارد در برداشتهای بزرگ خطی به عرض 2-1 mm در حالتیکه موها کاملا کوتاه باشند رویت شود.

 

19- چرا در برخی اشخاص که پیوند مو به روش FUT انجام داده اند خط پشت سر پهن می باشد؟

در برخی بیماران، پوست سر علیرغم هیچ گونه کششی هنگام بخیه زدن بطور ذاتی اسکار پهن از خود به جای میگذارد.در صورتی که جراح پیوند مو برداشت از پشت سر را بدون توجه به میزان سفتی پوست و قابلیت تحرک پوست انجام دهد، بخیه و ترمیم ناحیه برداشت با کشش بسیار انجام می گیرد ولذا خط اسکار پهنی از خود به جای می گذارد.در صورتی که خط اسکار از قبل به جای مانده باشد و برداشت دوم از روی همان خط نبوده ولی نزدیک به آن صورت پذیرد خط به جای مانده پهن خواهد بود.و چنانچه پزشک حین برداشت از پشت سر فولیکول های لبه های بالایی و پایینی زخم را قطع نماید باعث بوجود آمدن خط پهن میگردد.

 

20- آيا کسانيکه موهايشان طاس نشده و فقط تراکم جلوی سر کم شده است می توانند عمل کاشت مو انجام دهند?

بله. یک پزشک متبحر می تواند با معاینه دقیق و گرفتن شرح حال به نوع طاسی و میزان پیشرفت ان واقف شود و جراحی کاشت مو را طوری انجام دهد که تصویر حاصله در تمام طول عمر طبیعی به نظر برسد.

 

21- عمل کاشت مو را تا چه تراکمی می توان انجام داد ؟

تراکم حاصله بسته به میزان طاسی, جنس و شکل مو و کشسانی پوست ناحیه دهنده و تراکم محل دهنده فرق می کند.

 

22- آيا هنگاميکه از پشت سر برداشت انجام می شود , ناحيه برداشت شده خالی نمی ماند ؟

خير ، وقتی Strip یا نوار از پشت سر برداشته شد . دولبة زخم بهم رسيده و بخيه خواهد شد که اسکار اين بخيه به شکل خط سفيد رنگی در زير موها باقی خواهد ماند ، و در صورت تراشيده شدن موها قابل مشاهده خواهد بود .

 

23- آيا عمل پیوند موی طبیعی نياز به بيهوشی دارد ؟

خير ، عمل تحت شرايط بيحسی موضعی انجام می شود و با تزريق آرامبخش به بيمار ، اضطراب تحت کنترل در خواهد آمد . بنابراين بستری شدن در بيمارستان ضرورتی ندارد بيمار می تواند پس از پايان عمل حتی به تنهايی به منزل برگردد .

 

24- آيا نياز است که بعد از عمل برای کنترل مرتباً به پزشک مراجعه نمود?

خیر

 

25- آيا می توان فوليکول مو را از شخص ديگری گرفت و پيوند زد ؟

خير ، پوست سر فوليکول های فرد ديگر را نمی پذيرد و نسبت به آن واکنش نشان می دهد

 

26- کسانيکه دچار طاسی جنراليزه شده اند ( طاسی موی سر ، ابرو ، مژه ، بدن ) هستند تحت اين عمل قرار می گيرند ؟

خير ، چون در اين نوع طاسی تمامی موها ريخته و تراکم در پشت سر وجود ندارد تا برداشت انجام شود . در کسانيکه موهای پراکنده و مختصری در پشت سر دارند هم نمی توان اين عمل را انجام داد . چون اصولاً در آلوپسی آره آتا يا جنراليزه همة موها تحت تأثيرعامل بيماری زائی قرار دارند پس چنانچه انتقال موها به جلوی سر انجام شود ممکن است اين موها هم تحت تأثير عامل بيماري زا بریزند . مگر در شرايطی که بيماری غير فعال بوده و حداقل 3 سال از توقف فاز فعال آن گذشته باشد .

 

27- آيا می توان با اين عمل خط موی جلوی سر را پائين آورد ؟

بله ، البته از نظر زيبائی شناسی محدوديت خاصی در پائين آوردن خط موی جلوی سر Frontal hair line وجود دارد و بر مبنای مقياس های مشخصی می توان اين خط را جلو آورد.

 

28- آيا اين عمل در خانم ها امکانپذير است ؟

بله ، در خانم ها نيز می توان عمل پیوند مو را انجام داد .

 

29- آيا بعد از عمل نياز به مصرف دارو می باشد ؟

در واقع موهای کاشته شده نياز به هيچ داروئی جهت رشد و بقای خود ندارند . ولی اگر چنانچه بيمار موهای اوليه دارد و عمل پيوند مو برای افزايش تراکم انجام شده است ، جهت پيشگيری از طاسی زود رس موهای اوليه نياز است بيمار از دارو و مراقبت های لازم استفاده نمايد .

 

30- آيا وقتی کاشت مو در ناحيه ريش و سبيل انجام می شود اين موها قابل اصلاحند و مجدداً رشد می کنند ؟

بله ,موهای کاشته شده کاملا مشابه ريش و سبيل طبيعی هستند و قابل اصلاحند و مجددا رشد می کنند.

 

31- آيا می توان شکستگی های روی صورت و ابرم را با پيوند اصلاح نمود ؟

يکی از کاربردهای پيوند مو در علم پلاستيک و زيبائی پوشاندن خطوط شکستگی در نواحی مو دار سر وصورت می باشد .

 

32- کدام متد بهتر است؟ جراحی بدون پانسمان يا با پانسمان؟

نمی توان به اين سؤال جواب قطعی داد، چنانچه پانسمان انجام نشود از نظر ظاهر بيمار نرمال تر از شخص با پانسمان می باشد و مشکل بازگشت جهت برداشت پانسمان را نخواهد داشت ولی عده ای با این تفکر که پانسمان احتمال الودگی محل کاشت را با گرد و غبار کمتر می کند ان را ترجیح می دهند, در هر شکل این مورد کاملا سلیقه ایست.

 

33- آيا بعد از عمل درد شديدی را بايد تحمل نمود؟

آنچه مسلم است به دليل برش و بخيه انجام شده بافت ناحيه تا حدی دردناک خواهد بود ولی اين درد قابل توجه نبوده و معمولاً با مسکن های معمول کنترل می شود.

 

34- آيا بر روی سر جای برش های داده شده نمايان خواهد بود؟

در روزهای بعد از عمل تا حدی جای زخم مشخص است ولی به مرور با پيشرفت روند ترميم بافتی، خطوط شکافها محو خواهند شد .

 

35- آيا هر شخصی تا هر تعداد که بخواهد می تواند اين عمل را انجام دهد؟

پاسخ اين سؤال بستگی به تراکم موهای پشت سر شخص دارد. هر چه تراکم بيشتر باشد، تعداد عمل بيشتری می توان انجام داد

 

36- کدام واقعی تر است؟ قیمت بر اساس تار مو , گرافت یا وسعت کاشت مو؟

بر اساس گرافت . در تمام مراکز کاشت بر اساس تعداد گرافت و قیمت کاشت هم بر اساس همین امار می باشد.

 

37 - اگر بیماری بعد از كاشت از نتیجه كار بعلت نازیبا بودن نمای موهای كاشته شده ناراضی بود می‌تواند دوباره كاشت مو انجام دهد؟

بله, این مهم در صورتی امکان پذیر است که پزشک و تیمش کمترین تخریب را از مرحله برداشت تا کاشت داشته باشند و این مستلزم تبحر پزشک و تیمش می باشد, با این تفاسیر بعید است اگر کاشت در مرکزی معتبر انجام شود اینچنین عواقبی داشته باشد.

 

38- آیا كاشت مو ضمانتی دارد؟

كاشت مو به هر روشی, باید توسط پزشك و تیم پزشكی انجام شود و در كل یك جراحی محسوب می‌شود و در كل ,در علم پزشكی دردرمان بیماریها چه به روش جراحی یا داروئی پزشك باید از روشی استفاده كند كه علمی و بی‌ضرری آن به اثبات رسیده باشد و این روش باید , مناسب سن، جنس و یا شرایط آن شخص باشد، معهذا ممكن است در شرایطی كه هیچ‌گونه قصور پزشكی انجام نشده ولی به‌دلیل ناشناخته و شرایط بدنی شخص ,موهای كاشته شده رشد نكند، پس هیچ‌گونه تضمینی نمی‌تواند داد، چون علم پزشكی مثل ریاضی كه 2+2 می‌شود چهار نمی‌باشد، لیكن چنانچه پزشك بیمار را درست انتخاب كرده و اقدامات جراحی انجام شد منطبق بر اصول علمی باشد، نتیجه, طبیعتاً بایددلخواه باشد ولیكن تضمین و گارانتی دادن پزشك قبل از عمل از نظر اخلاق پزشكی و هم علم جراحی و پزشكی یك اقدام نادرست و غیراخلاقی برای جلب بیمار می‌باشد. سوال این است كه تحت هر شرایطی اگر نتیجه عمل دلخواه- و زیبا نباشد- تضمین چه می‌تواند بكند، آیا با بازپرداخت هزینه دریافت شده مسئله ختم می‌شود- پس تلف كردن محل دهنده و ایجاد ضربات روحی ناشی از ایجاد نازیبایی چه می‌شود چگونه شخص تضمین دهنده (پزشك) آن را جبران می‌كند - آیا آن را به ‌صورت اول در می‌آورد- اگر این توانائی را دارد چرا از اول این خطا را انجام داده است.

 

39 - طاسی سر من از نوع پیشرفته است. چه کار باید بکنم؟

بر اساس معاینه دقیق بانک مو و داشتن الگوی صحیح کاشت می توان به تصویر مطلوب با عمل پیوند مو رسید بخصوص اگر بانک مو تراکم خوبی داشته باشد.

 

40 - ایا کاشت و پیوند مژه برای افرادی که ابروهای خود را در اثر تتو های متوالی از دست داده اند موثر است؟

بله, کاشت در این موارد نتیجه بسیار خوبی دارد.

 

41- چه زمانی می توانم کاشت مو انجام بدهم؟ در حال حاضر من قسمت جلوی موهایم کم پشت و کم تراکم شده ایا باید صبر کنم که طاسی من کامل شود؟

عمل پیوند مو یک جراحی زیبایی و بر اساس سلایق افراد است. محدودیت سنی ندارد فقط اگر در سنین جوانی اقدام به این کار می شود بخصوص با داشتن ژن طاسی وسیع حتما با اگاهی کافی و در مرکزی معتبر باید صورت گیرد تا رزرو بانک مو برای مراحل تکمیلی کاشت مو حفظ شود.

 

42- آیا می توان با یک عمل پیوند مو تمامی ناحیه طاسی در شخصی که طاسی وسیع داشته باشد را تحت پوشش قرار داد؟

اگر مقصود داشتن تراکمی از مو در تمامی نواحی نیازمند کاشت در افراد با طاسی وسیع باشد تصویر طبیعی و خوبی بدست نخواهد امد لذا با توجه به محدودیت برداشت از بانک مو در هر مرحله از نظر علمی و کاربردی این خواسته در یک جلسه میسر نمی باشد.

 

43- برای کسی که جهت پوشش کامل سر به بیش از یک عمل نیاز دارد، عمل دوم را چه وقت می توان انجام داد؟

اگر در دو منطقه مجزا انجام شود به فاصله یکماه می توان اقدام نمود ولی اگر خواسته تکمیل مرحله اول برای بالا بردن تراکم کاشت اول باشد می بایست شش ماه فاصله را رعایت کرد.

 

44-چگونه مردی که دچار طاسی شده میتواند مطمئن باشد نوع طاسی وی آندروژنیک (ارثی) می باشد؟

با مراجعه به پزشک متبحر در کاشت موی طبیعی و معاینه دقیق بر اساس الگوهای تعریف شده می توان این مورد را تشخیص داد.

 

45-آیا راهی برای پیشگیری از طاسی وجود دارد؟

خیر, اگر فردی ژن طاسی را داشته یاشد طاسی وی پیشرفت خواهد کرد با درمانهای رایج می توان فقط این روند را به تاخیر انداخت و تنها راه تصحیح این مورد کاشت پیوند موی طبیعی می باشد. 

end faq

 

دیدگاه‌ها   

0 #4 سعید 1397-07-05 15:09
سلام خسته نباشید‌.
خط رویش موی جلو سرم تقریبا به شکل M هست اما دلیلش ریزش مو نیست و از اول به صورت مادرزادی این شکلی بوده. میخواستم ببینم آیا امکانش هست گوشه های خط رویش با لیزر برداشته بشه و تعدادی مو در ناحیه وسط خط مو کاشته بشه، که خط رویش حالت صاف و طبیعی پیدا کنه؟ آیا لیزر این موها باعث آسیب به بقیه موهای سر یا کناره ی خط رویش نمیشه؟
نقل قول کردن
+5 #3 شیما 1397-06-26 15:49
سلام و خسته نباشید . من کارمند هستم و موهای جلوی سرم کم پشت هست . قصد انجام کاشت مو رو در کلینیک گاندی دارم . خواستم بپرسم با توجه به اینکه بیشتر روز از 7صبح تا 5 بعد از ظهر مقنعه روی سرم هست بعد از انجام کاشت مو این مقعنه مشکلی برای کاشت موی من ایجاد نمیبکند ؟؟؟؟؟
چند روز بعد از انجام کاشت مو میتوان از مقنعه استفاده کرد ؟؟؟ آیا باعث ریزش مو نمیشود بعد از انجام کاشت ؟؟؟
نقل قول کردن
+1 #2 مدیریت 1396-04-21 16:06
جناب خباز لطفاً از خودتون در زوایای مختلف عکس بگیرید و به آدرس ایمیلی که توی صفحه تماس با ما قرار داره ایمیل کنید. پس از بررسی نتیجه در اسرع وقت به شما اطلاع داده خواهد شد.
نقل قول کردن
+1 #1 داود خباز 1396-03-21 17:02
متقاضی پیوند مو طبیعی از موهای بدن هستم.
موهای سینه، شانه و پشت از تراکم خوبی برخوردار است، در صورت نیاز به بررسی می توانم تصاویر ان را ارسال کنم.
چون ساکن مشهد هستم، در صورت تایید می توانم به کلینیک مراجعه کنم.
لازم به یاداوری است، دنبال تراکم بالایی نیستم، و هدف کاشت مو برای پر کردن کم پشتی سر است
با تشکر
نقل قول کردن

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید