1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (17 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیفت صورت با نخ سیلوئت، نوعی درمان ضدپیری است که تلفیقی از لیفت صورت و بازسازی تدریجی کلاژن را ارائه می‌دهد و در روند تاثیر بالارفتن سن روی صورت تغییر ایجاد می‌کند. این شیوه‌ی درمانی که به «لیفت تک بخیه» و «لیفت وقت ناهار» هم معروف است، از نخ‌های بخیه‌ی جذبی ساخته شده از پلی لاکتیک اسید PLLA تشکیل شده است. PLLA سال‌های سال در ابزارهای بیومدیکال و دارویی استفاده شده است و ماده‌ای مهم در بخیه‌ی جراحی و ابزارهای ارتودنسی است.

نخ سیلوئت

لیفت با نخ سیلوئت چه کاری انجام می‌دهد؟

لیفت صورت با نخ سیلوئت روشی است که از نخ‌هایی با مخروط‌های چندجهته برای لیفت صورت استفاده می‌کند. این مخروط‌ها چربی زیر پوست را باز می‌کنند و پوست را بالا می‌کشند. در نتیجه بیمار با حداقل تهاجم می‌تواند لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی پلاستیک انجام دهد.

نخ سیلوئت

دو اثر ضدپیری لیفت صورت با نخ سیلوئت

  1. لیفت سریع، که به محض وارد شدن نخ‌ها قابل مشاهده است
  2. روند بازسازی و ترمیم تدریجی، طولانی مدت به طبیعی‌ترین شکل ممکن. این تاثیر از طریق تحریک کلاژنی اتفاق می‌افتد که هدفش بازگرداندن حجم از دست رفته‌‌ی صورت است و در 3 تا 6 ماه بعد از درمان خود را آشکار می‌کند.

تحریک کلاژن به این دلیل اتفاق می‌افتد که نخ‌های سیلوئت در بافت زیرین پوست به گونه‌ای عمل می‌کنند که سلول‌های خاص پوست به نام فیبروبلاست‌ها را فعال کنند. بدین صورت، نتیجه‌ی لیفت صورت با نخ چندین ماه بعد از درمان هم ادامه دارد.

لیفت ضورت

نخ‌های سیلوئت تقریبا بعد از 8 تا 12 ماه از درمان جذب می‌شوند و بعد از گذشت این مرحله، باز هم تاثیر لیفت صورت 6 تا 12 ماه دیگر هم ماندگاری دارد اما به عواملی نظیر ژنتیک و سبک‌زندگی شما هم وابسته است.

بازسازی کلاژن

روند انجام لیفت صورت با نخ چگونه است؟

طی مشورت بیمار با پزشک، تعداد و نقاط جایگذاری نخ‌ها تعیین می‌شود. برخلاف تصور بسیاری از افراد، روند درمانی لیفت صورت با نخ بسیار آسان است و کمترین حد خونریزی و دوره‌ی نقاهت را دارد. پزشک ابتدا کرم بی‌حسی را روی پوست می‌مالد، نقاط مهم تحت درمان را علامت‌گذاری می‌کند و سپس بی‌حسی موضعی را تزریق می‌کند و روند درمان آغاز می‌شود.

روند انجام لیفت صورت با نخ

نخ‌های سیلوئت در لایه‌ی چربی زیر پوست به وسیله‌ی تزریق جا داده می‌شوند. هیچ عمل جراحی‌ای در کار نیست. در نهایت با فشار سبکی روی نواحی درمان شده، پوست فشرده می‌شود. با این کار صورت شکل طبیعی خود را پیدا می‌کند، قسمت‌های شل شده را بالا می‌کشد و به سرعت پوست آویزان را جمع می‌کند. روند درمان بیش از 30 دقیقه طول نمی‌کشد.

معمولاً کدام ناحیه‌ی صورت با نخ سیلوئت لیفت می‌شود؟

معمولاً کدام ناحیه‌ی صورت با نخ سیلوئت لیفت می‌شود؟

معمولا برای لیفت این نواحی از نخ سیلوئت استفاده می‌کنند:

  • ابروها
  • خط فک
  • گونه‌ها و قسمت میانی صورت
  • گردن

چه کسانی افراد مناسبی برای لیفت صورت با نخ هستند؟

لیفت صورت با نخ سیلوئت برای زنان و مردانی در دسترس است که بالای 30 سال دارند و می‌خواهند لیفت سریع صورت را بدون انجام جراحی پلاستیک داشته باشند. این روش درمانی برای کسانی که می‌خواهد علائم مختلف پیری را به صورت همزمان از بین ببرند و با کمترین دوره‌ی نقاهت طبیعی‌ترین نتیجه‌ِ ممکن را بگیرند مناسب است. برای بسیاری از افراد، لیفت صورت با نخ سیلوئت به مراتب تاثیری بهتری از تزریق فیلرها دارد چرا که به جای اضافه کردن حجم زیر پوست، این روش، پوست را به جای اصلی و طبیعی خود بازمی‌گرداند و علائم پیری را به شکل معجزه‌آسایی از بین می‌برد.

تاثیرات لیفت صورت با نخ چیست؟

نخ‌ها به شکل داربستی زیر پوست به بالا کشیدن بافت‌ شل شده کمک می‌کنند و علاوه بر این، مخروط‌های روی نخ‌ها به بازگرداندن پوست به جای اصلی کمک می‌کند. در عین حال، این مخروط‌ها عملکرد تحریک تولید کلاژن را هم به همراه دارند تا کمک کنند حجم از دست رفته‌ی صورت در اثری پیری به شکل طبیعی بازسازی شود. نتیجه‌ی این شکل لیفت صورت،‌ به سرعت قابل مشاهده است چرا که اجزای صورت به خصوص در ناحیه گونه‌ها و فک سریعا تغییر می‌کنند. خطوط نازوبیال و ماریونت هم بهبود پیدا می‌کنند. لیفت صورت با نخ در ناحیه‌ی گونه‌ها در مقایسه با دیگر نواحی صورت تاثیر بهتر و زیباتری دارد.

پس از تاثیر اولیه، ساخت کلاژن هم به تدریج با گذشت 3 تا 6 ماه بعد از درمان آغاز می‌شود. بیشتر بیماران هیچ دوره‌ی نقاهتی را تجربه نمی‌کنند و به سرعت می‌توانند به فعالیت‌های روزانه‌شان بازگردند. عوارض جانبی این روش هم معمولاً حداقلی، ملایم و موقت است. ممکن است بین 3 تا 5 روز بعد از درمان احساس درد داشته باشد. کبودی جزئی هم ممکن است اتفاق بیافتد و معمولاً هم بعد از یک هفته ظاهر می‌شود و احتمالاً در حد یک سایه‌ی سبز رنگ روی پوست خود را نشان می‌دهد و به راحتی با لوازم آرایشی می‌توان آن را پوشاند. حساس شدن پوست هم می‌تواند اتفاق بیافتد اما این عارضه هم بعد از گذشته چند روز از بین می‌رود.

بعد از درمان باید از هر نوع جراحی دندان و فعالیت‌های فیزیکی شدید و سنگین دوری کنید. همچنین توصیه شده که از تحرکات شدید صورت هم پرهیز کنید و یک تا دو هفته بعد از درمان طاقباز بخوابید. ماساژ صورت هم تا یک ماه مجاز نیست. با پیروی از این توصیه‌ها بهترین نتیجه‌ی ممکن را از لیفت می‌گیرید و مانع جابه‌جایی نخ‌های زیر پوست می‌شوید.

اگر تجربه‌ی پزشک به اندازه‌ی کافی نباشد ممکن است دچار زخم‌های طولانی مدت روی پوست شوید و  برجستگی‌های گره‌مانندی زیر پوست مشاهده کنید، در نتیجه حتماً از میزان تجربه‌ی پزشک پیش از انجام این روش درمانی، اطمینان حاصل کنید. لیفت صورت با نخ سیلوئت اگر به دست پزشک متخصص و حرفه‌ای انجام شود، یک روش زیبا و طبیعی است که علائم پیری را به آسانی از بین می‌برد.

نخ‌های متفاوتی در حال حاضر در بازار موجود است که در این میان نخ سیلوئت آمریکایی دارای کیفیت و زمان ماندگاری بیشتری نسبت به نخ‌های دیگر دارد. کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی صرفاً از نخ سیلوئت آمریکایی برای انجای لیفت صورت استفاده می‌کند و کادر مجربی را در این زمینه در اختیار دارد.

دیدگاه‌ها   

+1 #4 مدیریت 1397-05-25 12:40
به نقل از سارا:
باسلام من زیر۳۰سال سن دارم..قصددارم قسمتی ازگونه هام رو لیفت نخ کنم..دکترمشاورم پیشنهاد تزریق۱سی سی ژل به هرگونم داد..امامن تمایلی به تزریق ژل ندارم پیشنهاد شمابه من چیه..باتشکر

مشاوره زيبايي پوست بايد حضوري انجام شود،ليفت صورت با نخ يا تزريق ژل با تشخيص پزشك با توجه به سن و نوع پوست به افراد پيشنهاد مي شود.
نقل قول کردن
+1 #3 مدیریت 1397-03-13 11:57
به نقل از shirin avazeh:
سلام
لطفا ادرس بیمارستان را هم بنویسید

با سلام آدرس کلینیک در پایین سایت و در بخش تماس با ما قرار دارد
نقل قول کردن
+1 #2 shirin avazeh 1397-02-16 06:06
سلام
لطفا ادرس بیمارستان را هم بنویسید
نقل قول کردن
-1 #1 سارا 1397-01-30 13:10
باسلام من زیر۳۰سال سن دارم..قصددارم قسمتی ازگونه هام رو لیفت نخ کنم..دکترمشاورم پیشنهاد تزریق۱سی سی ژل به هرگونم داد..امامن تمایلی به تزریق ژل ندارم پیشنهاد شمابه من چیه..باتشکر
نقل قول کردن

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید