ریزش مو در مردان جوان پایین 21 سال - گزینه‌های درمانی

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.70 (5 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ریزش مو در مردان جوان پایین 21 سال - گزینه‌های درمانی

عقیده عموم بر این است که طاسی فقط در افراد مسن اتفاق می‌افتد حال اینکه ممکن است در افراد زیر 21 سال نیز اتفاق بیفتد. اولین علایم عقب رفتن مو در ناحیه گیجگاهی و جلوی سر است. با اینکه این جوان از ژن طاسی خانوادگی خود با خبر است ولی قطعاً از این موضوع خوشحال نخواهد بود که این طاسی به این زودی در حال اتفاق افتادن است. این جوانان متاسفانه هدف تبلیغات گزاف ولی بدون ثمر رسانه‍‌ها می‌شوند. پس این جوانان چه کار می‌توانند انجام دهند؟

اولین قدم مشاوره با یک مشاور دلسوز و پایبند به اصول اخلاقی‌ است. مشاور باید نگرانی‌های این جوان را نگرانی خود بداند و سعی نکند او را وادار به گرفتن تصمیم برای عمل کاشت مو بکند.

حال اولین گامی که مشاور بر می دارد چیست؟

مرد جوانی که قبل از 21 سالگی موهایش می ریزد چه باید بکند؟

اولین قدم انتخاب یک متخصص کاشت مو است. این متخصص بهتر است عضو انجمن جهانی پیوند موی طبیعی باشد چراکه این متخصصان افرادی ماهر و باتجربه می‌باشند و مهمتر اینکه این افراد نیازهای بیماران و مراجعه‌کنندگان خود را در راس کار خود قرار داده و پیرو الگوهای اخلاقی هستند که به خصوص در رابطه با بیماران حساس و نگرانی که هنوز به سن بلوغ نرسیده‌اند از اهمیت خاصی برخوردار است. به هیچ وجه نباید با زور این جوانان را به تصمیم‌گیری وا داشت به‌خصوص اگر این تصمیم راجع به عمل کاشت مو باشد در ابتدا باید این افراد را آموزش و مشاوره داد که مبادا تصمیمی عجولانه بگیرند.

اولین نصیحت یک مشاور این است: "من متوجه هستم که مساله ریزش موی مردانه پدیده‌ای شایع و موروثی است و همچنین باعث نگرانی. ما به کمک هم تصمیمی خواهیم گرفت که متناسب با نیازهای شخص شما باشد."

بهتر است در این پروسه والدین این‌گونه جوانان آن‌ها را کمک و حمایت کنند. قبل از هرگونه توصیه‌ای از جانب متخصص، بایستی علت اصلی ریزش مو مشخص شود. هرگونه درمان عجولانه ممکن است بی‌ثمر بوده و نتیجه متفاوتی داشته باشد

دکتر متخصص چه درمانی را ممکن است پیشنهاد دهد؟

اولین گامی که دکتر متخصص برای درمان این جوان بر می‌دارد این است که راجع به علل و پیشرفت طاسی و همچنین درمان‌هایی که می‌تواند انجام دهد اطلاعاتی به او داده و در حقیقت او را کاملا آگاه کند. از آنجایی که کاشت مو روش قابل قبولی در کل دنیاست امکان دارد این بیمار جوان این روش را به‌عنوان اولین گزینه خود انتخاب کند. با این حال اکثر متخصصان کاشت مو این روش را برای جوانان زیر 21 سال پیشنهاد نمی کنند.

کاشت مو گزینه مناسبی برای افراد زیر 21 سال نیست به این دلیل که:

  • الگو و پیشرفت طاسی در این سن هنوز به تکامل خود نرسیده است.
  • جوانی که در این دوره کاشت انجام می‌دهد بالطبع نتیجه مطلوبی بدست نخواهد آورد.
  • پیاده کردن روشی که برای باقی عمر بیمار مناسب و طبیعی باشد کار دشواریست.
  • امکان دارد پی آمدهای ناگواری که در نتیجه جراحی زود هنگام در این سن انجام می‌شود، احتیاج به ترمیم و اصلاح در آینده داشته باشد.
  • با وجود راهنمایی‌های والدین این افراد ممکن است در تصمیم‌گیری‌های معقول دچار مشکل شوند.

اصولاً بهترین راه درمان برای طاسی مو، پیوند کاشت مو می‌باشد ولی راه حل مقطعی برای ریزش مو درمان با روش‌هایی غیر از عمل جراحی نظیر درمان با ماینوکسیدیل و فیناستراید است. این داروها تنها داروهایی هستند که از سوی اداره مواد غذایی و داروی ایالات متحده امریکا تایید شده‌اند و همچنین به لحاظ علمی ثابت شده‌اند که برای درمان ریزش مو موثر هستند. درمان با این داروها روند پیشروی و گسترش طاسی را کند می‌کند و به موها ظاهری پرپشت می‌دهد.

در یک سری از موارد متخصص کاشت مو یک دسته موی کوچک جلوی سر بیمار خواهد کاشت که این کار باعث می‌شود قسمت‌های جلوی سر و قسمت‌های گیجگاهی ظاهری پرپشت پیدا کنند.

بهتر است که این نکته را نیز بدانید که هزینه مشاوره با یک متخصص کاشت مو کمتر از هزینه درمان‌های مجزه‌آسایی است که در رسانه‌ها تبلیغ می‌شوند. دستورات، راهنمایی‌ها و مشاورات از سوی یک متخصص برای جوانی که قبل از 21 سالگی موهای خود را از دست می‌دهد بسیار ارزشمند است.

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید