موهای نازک - نکات بسیار مهمی برای مراقبت از موهای نازک

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.50 (1 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

موهای نازک - نکات بسیار مهمی برای مراقبت از موهای نازک - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

ریزش مو علل مختلفی دارد. بیماری و دارو (مثل شیمی‌درمانی برای درمان سرطان) از علل ریزش مو هستند. ریزش مو می‌تواند ارثی باشد. معمولاً مو به دلیل بافت نازکی که دارد – یا به دلیل استفاده از مواد شیمیایی قوی زیاد – نازک می‌شود و به‌راحتی می‌شکند.

در ادامه به نکاتی برای محافظت از مو، جلوگیری از ریزش بیشتر مو و افزایش حجم موها اشاره می‌کنیم.

1- موها را رنگ کنید

اگر ریزش موی ارثی دارید، احتمالاً موهای بسیار سالمی دارید. بنابراین، برای پرحجم نشان دادن موهایتان می‌توانید از رنگ موی دائم یا نیمه‌دائم استفاده کنید.

شاید داروها موجب ضعیف شدن مو شوند و درنتیجه موها شکننده شده و بریزند. در این صورت، رنگ نیمه‌دائم هم خوب است زیرا حاوی آمونیاک یا پروکسید نیست، به موها آسیب نمی‌رساند اما به آن‌ها حجم می‌دهد.

اگر بافت موهایتان نازک است، رنگ دائم یا نیمه‌دائم برای آن مناسب است اما به شرطی که توسط یک حرفه‌ای انجام شود زیرا باقی ماندن رنگ روی موها به مدت طولانی موجب آسیب و ریزش مو می‌شود.

2- از محصولات حجم دهنده استفاده کنید

بسیاری از محصولات حجم دهنده مو حاوی پارافین هستند که همان موم زنبور است. این ماده برای موها خوب نیست زیرا روی‌هم انباشته و موجب شکنندگی مو می‌شود.

اما محصولات حجم دهنده‌ای که در سالن‌های آرایشگاه فروخته می‌شوند، مناسب هستند. آن‌ها مو را سنگین نمی‌کنند و به آن آسیب نمی‌رسانند. مثلاً می‌توان از موس در قسمت ریشه مو استفاده کرد. سپس آن ناحیه را سشوار کشید و با برس پوش داد تا بر حجم موها افزوده شود. برای باقی ماند موها در این وضعیت می‌توان از اسپری تافت استفاده کرد.

3- فقط وقتی موهایتان کثیف است از شامپو و نرم‌کننده برای شستشو استفاده کنید

بهترین روش برای محافظت از مو این است که فقط اگر کثیف است آن را شامپو کنید. به دلیل اینکه موی نازک سریع‌تر کثیف می‌شود، افرادی که بافت موهایشان نازک است باید بیشتر آن‌ها را شامپو کنند، درصورتی‌که موی نازک راحت‌تر می‌شکند.

به همین دلیل، برای موهای نازک از یک شامپوی خوب و یک نرم‌کننده حجم دهنده استفاده کنید.

4- روشی پیدا کنید که برای موهای نازک مناسب باشد

استفاده از سشوار حتی اگر موهایتان نازک است، مشکلی ایجاد نمی‌کند اما مراقب باشید که حرارت به‌طور مستقیم با موهایتان تماس نداشته باشد. اتوی مو به موها آسیب می‌زند و موجب شکنندگی آن می‌شود.

محصولاتی که برای از بین بردن وز موهای فر تولید می‌شوند به دلیل اینکه حاوی مواد شیمیایی بسیار قوی هستند، اصلاً برای موهای نازک مناسب نیستند.

5- فر دائم، گزینه خوبی است

فر دائم، حجم موهای نازک را افزایش می‌دهد اما مو باید سالم باشد نه خشک و شکننده. توصیه ما فر باز است زیرا فر ریزتر به مو آسیب می‌رساند. به دلیل اینکه مواد شیمیایی مورداستفاده در روش فر دائم قوی هستند، این روش باید آخرین راه‌حل برای افراد دارای موهای نازک باشد. 

فر دائم هم باید توسط یک حرفه‌ای انجام شود تا موها آسیب نبینند.

این مطالب را نیز بخوانید:

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید