کاشت مو مردان را جوان‌تر نشان می‌دهد و اعتماد به نفس آن‌ها را بالاتر می‌برد

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کاشت مو مردان را جوان‌تر نشان می‌دهد و اعتماد به نفس آن‌ها را بالاتر می‌برد

به استناد این تحقیق، مردان طاس مسن‌تر به نظر می‌رسند و جذابیت کمتری دارند. خبر بد برای کسانی که اختلالات فولیکولی دارند: تحقیقی جدید نشان می‌دهد که مردان طاس در نظر دیگران مسن‌تر هستند و جذابیت ظاهری کمتری دارند.

اما به استناد این تحقیق، همان مردانی که مو کاشته‌اند در نظر دیگران جذاب‌تر و جوان‌تر هستند.

تیم زیر نظر دکتر لیزا ایشی که در بخش جراحی ترمیمی و جراحی پلاستیک صورت در مدرسه پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور کار می‌کند، اعلام کرده است: «در نظر دیگران افرادی که کاشت مو انجام داده‌اند نسبت به همتایان خود که این کار را انجام نداده‌اند، موفق‌تر و دوست‌داشتنی‌تر هستند.»

یکی از متخصصان در زمینه ریزش موی مرتبط با سن در مردان از این یافته‌ها متعجب نشد.

دکتر کتی بریس، متخصص پوست در نورت‌ول هلت در منهست نیویورک، می‌گوید: «این تحقیق بر آنچه ما مدت‌ها می‌دانستیم صحه گذاشت؛ ما می‌دانیم که اکثر مردان وقتی موی بیشتری دارند احساس جذابیت بیشتری می‌کنند و به نظر می‌رسد که مشارکت‌کنندگان در این تحقیق هم همین نظر را دارند.»

در این تحقیق، 122 فرد 18 تا 52 سال شرکت داشتند که از آن‌ها خواسته شد به دو عکس از 13 مرد نگاه کنند. 7 نفر از این مردان تجربه ریزش موی ناشی از افزایش سن داشتند اما بعداً کاشت مو انجام داده بودند. عکس‌های «قبل و بعد» آن‌ها به هر مشارکت‌کننده نشان داده شد.

شش مرد دیگر، تحت عمل کاشت مو قرار نگرفته بودند و به هدف مقایسه در تحقیق بودند.

از مشارکت‌کنندگان خواسته شد تا به مردان بر اساس پیش‌بینی‌شان از سن، جذابیت، سطح موفقیت و دوست‌داشتنی بودن امتیاز دهند.

تیم ایشی در 25 اوت در نسخه آنلاین مجله جراحی پلاستیک صورت جاما گزارش داد که در همه زمینه‌ها مردانی که کاشت مو انجام داده بودند نسبت به عکس قبل کاشت مو امتیاز بسیار بالاتری گرفتند.

دکتر جفری اپستاین، متخصص کاشت مو در میامی، یادداشتی درباره تحقیق جدید نوشت. او گفت: «در طول 23 سالی که کاشت مو انجام داده متوجه شده که این کار طاسی را از بین می‌برد و جذابیت افراد دچار ریزش مو را افزایش می‌دهد.»

نویسندگان این تحقیق ادعا می‌کنند که فقط در سال 2004، بیش از 11000 کاشت مو برای مردان انجام شده است که باعث شده این عمل در بین رایج‌ترین خدمات زیبایی قرار بگیرد.

دکتر دیوید کانجلو در بیمارستان لینوکس هیل در نیویورک سیتی، جراح پلاستیک است. او معتقد است که تحقیقاتی مثل این تحقیق، نگرش اجتماعی نسبت به ریزش مو را نشان می‌دهد و به‌احتمال‌زیاد منجر به افزایش هر چه بیشتر متقاضیان این عمل متداول می‌شود.

اما اپستاین تأکید می‌کند که ممکن است این عمل مشکلاتی ایجاد کند.

او می‌گوید: «این کار حتماً باید با زیبایی‌شناسی انجام شود زیرا چند جراحی پلاستیک به‌غیراز کاشت مو به‌صورت غیرطبیعی وجود دارد که نتایج آن مضحک‌ است.»

تحقیقات نشان داده‌اند که معمولاً ریزش مو موجب کاهش اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس مردان می‌شود. اما اپستاین معتقد است که برخی مردان از این مرحله با موفقیت گذر می‌کنند و به‌راحتی با طاسی‌شان کنار می‌آیند.

 البته باید توجه داشت که طاسی فقط در افراد مسن اتفاق نمی‌افتد و طاسی در جوانان زیر 21 سال نیز اتفاق می‌افتد.

 

Tags:

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید