لیزر موهای زائد - چه چیزهایی باید درباره‌ی لیزر بدانید و هزینه‌ی انجام آن چقدر است

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

لیزر موهای زائد - چه چیزهایی باید درباره‌ی لیزر بدانید و هزینه‌ی انجام آن چقدر است - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

از صرف کردن وقت و پول برای تراشیدن مو یا تحمل درد اپیلاسیون خسته شده‌اید؟ اگر پاسخ‌تان مثبت است، به شما پیشنهاد می‌کنیم از راه حل لیزر کردن موها استفاده کنید.

چه چیزهایی باید درباره‌ی لیزر بدانیم

پیش از اینکه انتخاب کنید که آیا می خواهید از لیزر برای از بین بردن مو استفاده کنید یا نه، چند نکته را باید بدانید. از همه‌ مهم‌تر اینکه از شش ماه قبل از شروع مراحل انجام لیزر باید نقاط مورد نظر پوست را در معرض نور آفتاب قرار ندهید، چرا که تابش نور خورشید به این نواحی پوست، تاثیرگذاری لیزر را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد. از طرف دیگر، هر چیزی که روی ریشه‌‌ی مو تاثیر می‌گذارد، مثل اپیلاسیون، کندن مو با دستگاه‌ها و الکترولیز را باید از چهار تا شش ماه قبل کنار بگذارید.

شیوه‌ی عملکرد لیزردرمانی ساده است. لیزر برای ویژگی‌های متفاوت هر بیمار از جمله رنگ مو‌ها، محل مو (پشت لب، روی قفسه‌ی سینه، پشت کمرو و ...) جداگانه تنظیم می‌شود. محل موردنظر ابتدا تراشیده می‌شود و سپس پالس‌های نور لیزر به آن تابانده می‌شود و به پوست و ریشه‌ی موها نفوذ می‌کند. در اولین دفعات استفاده از لیزر، متخصص نظارت می‌کند تا اگر تنظیمات خاصی برای پوست لازم است انجام شود. پس از آن لیزر به همه‌ی نقاط ناحیه‌ی مورد نظر تابانده می‌شود.

حداقل چهار تا شش هفته بین دفعات لیزردرمانی باید فاصله وجود داشته باشد.

فواید استفاده از لیزر

لیزر به محبوب‌ترین روش‌ آرایشی برای از بین‌بردن موها در سال‌های اخیر در امریکا تبدیل شده چرا که همه به دنبال روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد خود هستند. امروزه تکنولوژی لیزر شیوه‌ای آسان و در مقایسه با روش‌های قدیمی مثل اپیلاسیون،‌ کندن مو از ریشه و حتی درمان‌های خوراکی، به صرفه در اختیار ما قرار داده است.

در لیزردرمانی تلاش می‌شود آسیبی که به سلول‌های اطراف پوست وارد می‌شود، به حداقل برسد. از این روش برای موهای زائد همه جای بدن می‌توان استفاده کرد از جمله صورت، خط بیکینی، گردن، کمر، قفسه‌ی سینه و ... . بسته به محل درمان، لیزر از بین برنده‌ی مو فقط 60 ثانیه طول بکشد (مثلا در ناحیه‌ی پشت لب). اما ممکن است جلسه لیزردرمانی تا یک ساعت هم به طول بیانجامد.

لیزر سریع و آسان است،‌ اما نتیجه‌اش چیست؟

لیزر موی زائد راه‌حلی دائمی برای از بین بردن موهای زائد است. اما از بین بردن کامل موها با یک جلسه لیزردرمانی احتمال بسیار کمی دارد. توصیه می‌شود در فواصل چند هفته و در طول چند ماه، پنج جلسه یا بیشتر لیزردرمانی را ادامه دهید. این کار موجب می‌شود هزینه از بین بردن موی زائد در مقایسه با روش‌های سنتی کوتاه مدت بیشتر می‌شود اما در واقع با توجه به دائمی بودن آن، استفاده از این روش در نهایت صرفه‌جویی مالی و البته زمانی هم برای شما دارد.

اگر لیزردرمانی را به اندازه‌ی کافی ادامه ندهید، باز هم در مقایسه با روش‌های دیگر مدت بیشتری تاثیرگذار است. برای مثل لیزر موهای زائد پا تا 17 هفته ممکن است طول بکشد. در بالانته و میان‌تنه اما بین 10 تا 11 هفته ممکن است به طول بیانجامد.

مراقبت بعد از درمان

لیزردرمانی، فرآیندی سریع و بدون دردسر است که بعد از آن بیمار نیاز به استراحت ندارد و می‌تواند مثل همیشه به کارهای معمول خود رسیدگی کند. با این حال لیزر قطعا اثراتی به جا می‌گذارد که تا چند روز بعد قابل رویت است. ناحیه‌ی لیزر شده ممکن است قرمز رنگ، متورم و حساس باشد، شبیه نوعی سوختگی ملایم. هر گونه سوزش یا ناراحتی را می‌توان با استفاده از کرم مرطوب کننده یا کمپرس سرد آرام کرد.

باید از نور مستقیم خورشید دوری کرد یا برای طولانی نشدن دوره‌ی درمان پس از لیزر تا حد ممکن قرار گرفتن در معرض نور آفتاب را به حداقل رساند. در هفته‌های پس از درمان وقتی موها در حال ریزش هستند، حتما باید از قرار گرفتن در نور خورشید پرهیز کرد تا رنگدانه‌های پوست تحت تاثیر قرار نگیرند و تغییر رنگ ندهند.

لیزر از بین برنده‌ی مو هم مثل هر نوع لیزردرمانی دیگر می‌تواند خطراتی داشته باشد اما این خطرات بسیار جزئی و قابل کنترل هستند. در کل می‌توان گفت لیزر موی زائد شیوه‌ی درمانی کاملا سالم و بی‌خطری است.

هزینه لیزر از بین برنده‌ی مو

هزینه لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد در مراکز مختلف متفاوت است. لیزر موی پشت از لیزر موی کمر ارزان تر است. و البته درمانی‌های ترکیبی ممکن است گران‌تر باشند.

بسیاری از مراکز زیبایی و جراحی تخفیف‌های متنوعی را به بیمارانی می‌دهند که چند نوع خدمات لیزر را دریافت می‌کنند. نزدیک‌ترین مرکز لیزر موی زائد را پیدا کنید و هزینه‌ی از بین بردن دائم موهای‌ زائد را سوال کنید.

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید