مراکز معتبر پیوند مو و جراحان مجرب پیوند مو باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.88 (4 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 مراکز معتبر پیوند مو و جراحان مجرب پیوند مو باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشند

امروزه مراکز مختلفی در حوزه پیوند مو مشغول فعالیت هستند. آیا تمامی آن‌ها معتبرند؟ قطعاً خیر. در این مطلب ویژگی‌های مراکز معتبر و جراحان مجرب پیوند مو را بررسی خواهیم کرد.

جراح مجرب پیوند مو چه ویژگی‌هایی دارد؟

در ابتدا باید توجه شود که درچه صورت به یک جراح پیوند مو، جراح موفق اطلاق می‌گردد؟ مشخصات پیوند موفق عبارتند از:

  1. درحین برداشت مو از ناحیه دهنده (بانک مو) که شامل موهای بالای گوش وپشت سر می‌باشد بیشترین فولیکول‌های سالم برداشت شده و تخریب در محل برداشت حداقل باشد زیرا بدن انسان قابلیت جایگزینی و ترمیم فولیکول‌های ازدست رفته را ندارد قبلا ذکرشده که در روش FIT،۱۰ الی ۵۰ درصد درحین برداشت تخریب صورت می‌گیرد.
  2. فولیکول‌های موی برداشت شده به روش FUT به‌درستی زیر میکروسکوپ جداسازی شوند وکمترین آسیب در حین جداسازی ایجاد گردد.
  3. سوراخ‌های بسیار ظریف درمحل کاشت مو ایجاد شود تاتصویر کاشت کاملا طبیعی و هیچ‌گونه جوشگاه (اسکار)در محل کاشت ایجاد نگردد.
  4. خط مو وتصویر کاشت کاملاً طبیعی باشد بطوریکه فردی که قبلاً شخص پیوند شده را ندیده نتواند موهای پیوند شده را تشخیص دهد.

مراکز معتبر پیوند مو باید چه ویژگی‌هایی داشته باشند؟

برای رسیدن به این اهداف لازم است مرکز پیوند مو دارای شرایط ذیل باشد:

  1. پزشک حاذق دارای علم و تسلط به بیماری‌های پوست و مو و مدارک علمی منطبق با علم پیوند موی طبیعی. لازم به ذکر است تخصص دانشگاهی در زمینه علم پیوند مو در مراکز پیوند مو وجود دارد و دوره‌های آموزش و تربیت پزشکان تحت نظارت انجمن‌های نظیر انجمن جهانی پیوند موی طبیعی (ISHRS) برگزار می‌گردد که مدارکی نظیر بورد پیوند موی آمریکا (ABHRS) یا بورد بین المللی پیوند موی طبیعی (ABHRS) بعداز گذراندن مراحل خاص و برگزاری امتحانات کتبی و علمی به متقضیان ارائه می‌گردد که در کشور آمریکا دارای اعتبار می‌باشد.
  2. پرسنل مجرب جهت جداسازی و یا کاشت موهای برداشت شده به روش FIT و یا FUT که بسیار حائز اهمیت می‌باشد. لازم به ذکر است پرسنل مجرب در زمینه جداسازی فولیکول‌های مو و یا انجام FIT حداقل 6ماه سابقه کار برای تسلط در کار نیاز دارد و پرسنل کاشت کننده و یا پزشکی که اقدام به کار می نماید احتیاج به حداقل 1سال آموزش مداوم جهت کسب تجربه وتسلط کافی دارد.
  3. محیط اتاق عمل استاندارد جهت پیوند موی طبیعی با تخت مناسب ونور کافی و شرایط استریل محیا باشد.

متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده می‌شود بیماران در مراکزی که پزشک حضور نداشته و یا حضور فعال در محیط اطاق عمل ندارد و صرفا توسط پرسنل تجربی اقدام به کاشت مو می نماید که عوارض غیر قابل جبران به‌خصوص در ناحیه برداشت مو ایجاد می گردد. اشاره به این نکته نیز ضروری به نظر می رسد که بسیاری از مراکز که توانایی جراحی پیوند مو به روش پیشرفته FUT را ندارند با ایجاد رعب و وحشت در مورد برش جراحی و تبلیغ استفاده از روش غیر جراحی FIT جذب بیمار می‌نمایند که در موارد زیادی با تخریب وسیع در ناحیه بانک مو توسط پرسنل غیر حرفه‌ای عوارض غیر قابل جبران به‌جا می‌گذارند در صورتی‌که در هر دو روش FUT و FIT جراحی صورت گرفته و نیاز به شرایط کامل اطاق عمل و حضور پزشک حاذق می باشد و پزشک باید بر اساس نوع تار مو وخواص پوست و میزان بانک مو روش را تعیین نماید.

این مطالب را نیز بخوانید:

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید