چگونه ابروهای خود را پس از انجام جراحی کاشت ابرو برداریم؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 3.50 (2 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

چگونه ابروهای خود را پس از انجام جراحی کاشت ابرو برداریم؟

اگر ابروهایتان نازک است یا چندین سال پیش آن‌ها را موم انداخته‌اید، می‌توانید با انجام کاشت ابرو آن‌ها را دوباره به حالت عادی برگردانید!

همان‌طور که پیوند مو، موهای سر را احیا می‌کند، پیوند ابرو هم موهای ابرو را احیا می‌کند. بسته به سطح آسیب‌دیدگی، می‌توان پیوند را روی یکی از ابروها یا هردو انجام داد. این جراحی فقط برای افرادی که می‌خواهند ابروهای کلفت مد روز داشته باشند نیست بلکه برای افرادی که بخشی یا همه ابرویشان را به دلیل جراحت یا اثر زخم از دست داده‌اند هم مفید است.

اگر قصد دارید که پیوند ابرو انجام دهید باید به یک نکته توجه کنید. احتمالاً باید روش مراقبت و برداشتن ابروهایتان را تغییر دهید. پیوند مو به ناحیه ابرو مانند رشد طبیعی ابروها نیست. ابروهای پیوند خورده مانند موی سر رفتار می‌کنند یعنی باید تلاش بیشتری کنید تا ناحیه ابرو را مرتب نگه دارید.

انتظار برای رشد دوباره

نتایج پیوند ابرو هم مانند پیوند مو به‌یک‌باره خود را نشان نمی‌دهند. در طول مدت جراحی، پزشک حدود 50 تا 600 گرافت به ابرو پیوند می‌زند و این تعداد بستگی به میزان پرپشتی دلخواه شما و تنکی ابروهای طبیعی‌تان دارد. معمولاً به‌طور متوسط بین 50 تا 350 گرافت پیوند زده می‌شود.

پس از اتمام جراحی معمولاً لایه‌ای دلمه روی موی پیوند زده‌شده شکل می‌گیرد اما همراه با نشانه‌های قرمزی یا تورم باید پس از چند روز از بین برود. معمولاً چند هفته بعد از جراحی، موهای پیوند زده‌شده می‌ریزند و بعد از چند ماه دوباره رشد می‌کنند. چندین ماه یا حتی یک سال طول می‌کشد تا نتیجه دلخواهتان را مشاهده کنید.

مرتب و کوتاه نگه‌داشتن موها

معمولاً موی سر و موی ابرو بسیار باهم متفاوت هستند. پس از پیوند زدن موی پشت سر به ابروها باید موی پیوند زده‌شده را آموزش دهید که تا حدودی مانند موی ابرو رفتار کند. بخشی از این وظیفه به عهده جراح است که باید موی پیوندی را به‌گونه‌ای قرار دهد که رشد آن از الگوی طبیعی رشد ابروها پیروی کند.

بخش دیگر به عهده شماست. موی پیوند زده‌شده به‌گونه‌ای رشد می‌کند که انگار هنوز در پشت سر قرار دارد. علی‌رغم اینکه رشد مو ابرو زمانی که به حدود نیم اینچ یا کمتر رسید، متوقف می‌شود، موی پیوند زده‌شده همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد. اگر نمی‌خواهید ابروهایتان خیلی بلند و پرپشت شوند باید چند وقت یک‌بار آن‌ها را کوتاه و مرتب کنید.

می‌توانید با استفاده از قیچی ابرو خودتان ابروهایتان را مرتب و کوتاه کنید. اگر خیلی کوتاه شدن یا خیلی کم‌حجم شدن ابروها هستید، می‌توانید به آرایشگاه مراجعه کنید.

بااحتیاط ابروها را بردارید

احتمالاً برداشتن ابروها مهم‌ترین علت نیاز به پیوند ابرو است. اما سؤال اینجاست: آیا می‌توان ابروی پیوندی را برداشت؟ پاسخ به این پرسش به چند چیز بستگی دارد. در اکثر موارد، هرازگاهی برداشتن یک رشته مو ایرادی ندارد. اما احتمالاً جراح توصیه می‌کند که تا مدتی پس از جراحی صبر کنید. اگر دست به موچین بردید باید بسیار محتاطانه عمل کنید تا نتایج جراحی از بین نرود.

مدل دادن به ابروها

وقتی موی پیوندی رشد کرد، می‌توانید به شکل ابروی طبیعی‌تان به آن مدل دهید. یعنی می‌توانید آن را با برس ابرو، شانه کنید و با دقت رشته‌ای مو را بردارید. می‌توانید از مداد ابرو هم برای پر کردن آن ناحیه استفاده کنید.

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید