آیا هزینه کاشت مو باید اهمیت داشته باشد؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

آیا هزینه کاشت مو باید اهمیت داشته باشد؟

آیا فقط باید هزینه کاشت مو اهمیت داشته باشد یا اینکه مسائل مهم‌تری نیز هست که باید به آن‌ها توجه کرد؟ انجمن بین‌المللی جراحی ‌ترمیم مو (ISHRS) عنوان کرده است که بیمارانی که قصد احیای مو و جراحی کاشت مو دارند معمولاً نسبت به هزینه های این کار حساس هستند. بااین‌وجود هرگز نباید فراموش کرد که جراحی کاشت مو یک جراحی واقعی است و جزئیات زیادی باید هنگام تصمیم‌گیری برای انجام آن در نظر گرفته شود و اگر بیماران از این جزئیات اطلاعات کافی نداشته باشند این عدم آگاهی منجر به کاهش کیفیت نهایی خواهد شد، به خصوص اگر این کار در کلینیک‌هایی انجام شود که معیارهای اخلاقی جراحی احیای مو را رعایت نمی‌کنند.

واقعیت هایی که باید بدانید

دستورالعمل‌های مربوط به اقدامات بهداشتی  ایمن در همه نقاط جهان تدوین شده‌ است و هزینه ارائه خدمات بهداشتی ایمن با توجه به هزینه‌های زندگی در نقاط مختلف جهان متفاوت است و به‌صورت منطقه‌ای تعیین می‌شود (مناطقی که هزینه‌ی زندگی در آن‌ها کمتر باشد، هزینه‌ی همه انواع خدمات بهداشتی و جراحی نیز  کمتر خواهد بود) این قاعده در مورد هزینه جراحی کاشت مو هم صدق می‌کند و هزینه این نوع خدمات بسته به هزینه زندگی در مناطق مختلف، متفاوت است و لزوماً به کیفیت آن بستگی ندارد. اما بیمارانی که به دنبال خدمات ارزان‌تر هستند باید بدانند که نباید سلامت خود را فدای قیمت پایین‌تر بکنند. انجمن بین‌المللی جراحی‌ ترمیم مو (ISHRS) اعضای باتجربه و ماهری در سرتاسر جهان دارد که ممکن است هزینه‌های کمتر زندگی در برخی از این نقاط بر هزینه‌های جراحی آن‌ها نیز تأثیر ‌بگذارد. بااین‌وجود با معرفی روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) تعداد کلینیک‌های نامعتبر که معمولاً توسط افرادی که پزشک نیستند اداره می‌شود زیاد شده است. آن‌ها دریافته‌اند که می‌توانند با میانبر زدن، تعداد زیادی بیمار جذب کنند. آن‌ها قیمت کمتری ارائه می‌دهند اما سلامت و مراقبت از بیماران را هنگام کاشت مو نادیده می‌گیرند. بسیاری از این کلینیک‌ها، با پزشکان دارای مجوز که معمولاً آن‌ها باید جراحی را انجام دهند چون متعهد شده‌اند سلامت بیمار را تضمین کنند (مثلاً محافظت از بیمار در برابر عفونت‌هایی مثل هپاتیت یا اچ.آی.وی. که ممکن است از بیمار دیگری منتقل شود) کار نمی‌کنند. این کلینیک‌ها دستیارهای بدون مجوز را که آموزش پزشکی ندیده‌اند یا آموزش اندکی دیده‌اند با حقوق کم استخدام می‌کنند که کارشان غیرقانونی است. درست است که این کلینیک‌ها پول کمی بابت جراحی از بیمار دریافت می‌کنند اما سودشان را از انجام جراحی‌های بسیار زیاد در طول روز (ده جراحی یا بیشتر) به دست می‌آورند. این کلینیک‌ها با انجام تعداد زیادی جراحی کاشت مو در طول روز سود خیلی زیادی به دست می‌آوردند. بیماران فکر می‌کنند که معامله خوبی انجام داده‌اند اما چند هفته یا چند ماه پس از این جراحی کم‌هزینه متوجه می‌شوند که درواقع ضرر کرده‌اند چون رشد گرافت­های کاشته شده خوب نخواهد بود و ناحیه اهداکننده هم زخم‌هایی برمی‌دارد که اثر آن‌ها از بین نخواهد رفت.

هزینه واقعی کاشت مو چقدر است؟

اگر بیمار به‌جای یک پزشک واقعی کلینیک کم‌هزینه‌ای را انتخاب کند که در آن افراد غیر پزشک و بدون مجوز جراحی را انجام می‌دهند، چه اتفاقی می‌افتد؟ رشد کم، آماده‌سازی نادرست گرافت، جاگذاری گرافت در زاویه اشتباه، خط موی غیرطبیعی، تعداد کم گرافت کاشته شده، ظاهر نامناسب و غیرطبیعی موها و تخریب ناحیه اهداکننده نتیجه جراحی کاشت مو در این کلینیک‌هاست چون در این کلینیک‌ها تأکید بر تعداد جراحی است یعنی برای به دست آوردن سود بیشتر در طول روز تا جایی که امکان داشته باشد جراحی بیشتری انجام می‌دهند.

چرا باید کلینیکی را انتخاب کرد که در آن یک پزشک جراحی را انجام می‌دهد؟

وقتی یک پزشک برای کسب مدرک پزشکی خود تلاش می‌کند معمولاً برای یادگیری مهارت لازم، وقت زیادی صرف می‌کند و از منابع اضافی برای یادگیری صحیح حرفه خود استفاده می‌کند تا بتواند بهترین خدمات پزشکی ممکن را ارائه دهد. بسیاری از جراحان کاشت مو سال‌ها برای یادگیری از همکاران و شرکت در کارگاه‌های جراحی انجمن بین‌المللی جراحی ‌ترمیم مو (ISHRS) برای یادگیری پیشرفته و اصولی جراحی کاشت مو وقت صرف می‌کنند. به دلیل زمانی که برای یادگیری مهارت کاشت مو صرف می‌شود، احتمال خرابکاری و گرفتن نتیجه منفی بسیار کاهش می‌یابد. ولی تکنیسین‌ها چنین آموزش‌های خاصی را نمی بینند. آموزشی که تکنیسین‌ها در کلینیک‌های ارزان‌قیمت و نامعتبر می‌بینند معمولاً از تکنیسین‌های دیگر است و احتمالاً تکنیسین‌های آموزش‌دهنده هم از تکنیسین‌های دیگر یاد گرفته‌اند. این، بدان معناست که احتمالاً زمان و تلاش کافی برای یادگیری مهارت جراحی کاشت مو صرف نکرده‌اند و روش‌های لازم را برای اینکه نتیجه کار طبیعی شود و رشد گرافت‌­ها زیاد باشد به‌خوبی درک نکرده‌اند. به‌علاوه، تکنیسین‌ها به دانشکده پزشکی نرفته‌اند و مجوز انجام کارهای پزشکی را ندارند! اکثر این کلینیک‌ها حتی ابتدایی‌ترین اصول طبیعی بودن کاشت را نمی‌دانند درحالی‌که بسیاری از پزشکان خوب کاشت مو سال‌ها وقت گذاشته‌اند تا در این زمینه استاد شوند. همه تحقیقات در زمینه بخش‌های مهم جراحی کاشت مو توسط پزشکان انجام می‌شود و این اطلاعات در اختیار همکاران آن‌ها به اشتراک گذاشته می شود. پس هزینه واقعی جراحی کاشت مو باید از منظر نتایج طولانی مدت و میزان رضایتمندی زیباجویان بررسی شود و نه‌فقط از منظر صرفه‌جویی هزینه در اولین جراحی. هزینه واقعی جراحی کاشت مو در جزئیات پس از اولین جراحی مشخص می‌شود چون اقدامات ترمیمی که برای اصلاح اشتباهات قبلی کلینیک‌های کم‌تجربه و نامعتبر به آن نیاز پیدا خواهید کرد، کاشت موی ارزان‌قیمتتان را به گران‌ترین جراحی تبدیل خواهد کرد و این نوع تصمیم‌گیری عاقلانه نیست.

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید