کاشت مو با استفاده از موی سفید یا موی سیاه

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کاشت مو با استفاده از موی سفید یا موی سیاه

ریزش مو احتمالاً یکی از رایج‌ترین نگرانی‌های زیبایی است که زندگی افراد سالم را تحت تأثیر قرار می‌دهد که دلیل خوبی هم دارد. علی‌رغم همه کمپین‌هایی که حس خوب نسبت به بدن را ترویج می‌کنند، افراد هنوز هم بر اساس ظاهرشان قضاوت می‌شوند. این مسئله نشان می‌دهد که ما به‌عنوان مردم این جامعه در چگونگی ارزیابی یکدیگر قبل از اینکه حتی کلمه‌ای به زبان بیاوریم تا چه حد می‌توانیم به غرایز ابتدایی خود بازگردیم. ما بدون نیاز به ارتباط کلامی درباره دیگران بر اساس ظاهرشان قضاوت می‌کنیم و برخی چهره‌ها برایمان مطلوب‌تر هستند.

ریزش و سفید شدن مو چه تأثیری روی ما می‌گذارد؟

ممکن است طاسی بسته به فیزیک فرد برای برخی جذاب باشد اما این یک استثناست نه قاعده. مردان طاسی که اندامی بسیار متناسب دارند معمولاً جذاب دیده می‌شوند اما اکثر مردان این‌گونه نیستند. همچنین، مردانی که در حال طاس شدن هستند جذابیت کمتری دارند. دیگران معمولاً پیشنهاد می‌کنند که این افراد بهتر است یا کل موهایشان را بتراشند یا کاشت مو انجام دهند. علاوه بر ریزش مو، مشکل دیگری هم در ظاهر افراد وجود دارد که موجب نگرانی آن‌ها می‌شود: سفید شدن موها. سفید شدن موها پدیده ای تازه‌ نیست. این پدیده قدمتی به اندازه ریزش مو دارد و احتمالاً نشان می‌دهد که فرد هم چندان جوان نیست. موی سفید موجب می‌شود که افراد مسن‌تر به نظر برسند که به احتمال زیاد هم همین‌طور است اما گاهی افراد جوان هم دچار آن می‌شوند. ممکن است هم موها دچار ریزش شوند و هم سفید شوند. تعداد بیمارانی که دارای موهای سفید هستند و برای کاشت مو مراجعه می‌کنند بیشتر از چیزی است که تصور می‌شود.

استفاده از موهای سفید یا مشکی برای کاشت مو

سفید یا مشکی بودن موها تأثیری بر جراحی کاشت مو نمی‌گذارد فقط باید برخی مسائل مد نظر قرار گیرند. هم موهای سفید و هم موهای مشکی را می‌توان برای هر نوع روش کاشت مو از ناحیه اهداکننده به ناحیه دریافت‌کننده منتقل کرد. می‌توان موهای مشکی را از ناحیه اهداکننده به ناحیه دریافت‌کننده که قبلاً دارای موهای سفید بوده منتقل کرد. برعکس آن هم ممکن است و به ترجیح بیماران بستگی دارد. با این کار می‌توان موهای مشکی را در محلی که قبلاً موها سفید بوده است کاشت. با این وجود، موهای مشکی کاشته شده هم احتمالاً با گذشت زمان سفید می‌شوند چون این پدید ه ای طبیعی است.

جراحی کاشت مو

در حال حاضر، استخراج واحد فولیکولی (FUE) پیشرفته‌ترین روش کاشت مو در جهان است. در این روش، جراح فولیکول‌های سالم مو را از پشت سر (ناحیه اهداکننده) برمی‌دارد. سپس با استفاده از برش‌های میکروسکوپی، آن‌ها را در ناحیه طاس سر (ناحیه دریافت‌کننده) قرار می‌دهد. نتیجه این جراحی بسیار طبیعی است چون جراح گرافت‌ها را با توجه به الگوی رشد موی بیمار می‌کارد. نتیجه این جراحی بلندمدت است چون موهای پشت سر چه سفید باشند چه مشکی در برابر ریزش و کم‌پشت شدن مقاوم هستند.

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید