چه عواملی موجب طبیعی شدن خط مو در کاشت می‌شود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

 چه عواملی موجب طبیعی شدن خط مو در کاشت می‌شود؟

چه عاملی موجب طبیعی شدن خط مو در کاشت می‌شود؟ یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های کاشت مو، طبیعی شدن خط مو است. کاشت مو زمانی بی‌نقص تلقی می‌شود که خط موی طبیعی ایجاد کرده باشد. اکثر افرادی که کاشت مو انجام می‌دهند روی ظاهر خط موی خود بسیار دقت می‌کنند و به آن اهمیت می‌دهند. خط مو مرز میان موها و صورت است و دقیقاً بالای صورتمان قرار دارد. به همین دلیل بسیار به چشم می‌آید. اما فقط تکنولوژی‌های مدرن کاشت مو نمی‌توانند طبیعی شدن خط مو پس از کاشت را تضمین کنند. برای این منظور به یک جراح خوب و ماهر نیاز است. جراحتان باید دستی در هنر و زیبایی داشته باشد و اندازه‌گیری و تخمین صحیح را بداند. مکان، تقارن، حجم و شکل خط مو باید بی‌نقص و صحیح باشد انگار که کسی چیزی را طراحی کرده باشد. اگر این مرزها به‌درستی کشیده نشوند، قبل از اینکه کاری انجام شود همه‌چیز به‌هم‌ریخته و شکل موها خراب شده است.

پس چه عاملی موجب طبیعی شدن خط مو در کاشت می‌شود؟

شبیه به خط موی اصلی فرد باشد

طراحی خط مو، مهم‌ترین عامل داشتن خط موی طبیعی است. بهترین طراحی آن است که از خط موی اصلی فرد تبعیت کند و هیچ طرحی بهتر از آن نخواهد شد. هر فرد، خط موی منحصربه‌فرد خود را دارد که به دلیل اینکه ذاتی ظاهر اوست بدون هیچ نقصی مناسب چهره‌اش است. طراحی خط موی طبیعی به‌طوری که با خط موی اصلی فرد همخوانی داشته باشد به مجموعه‌ای از مهارت‌ها نیاز دارد.

پوشش متراکم مو

خط مو باید پوشش متراکمی از موها داشته باشد پس باید فضاهای مشخصی در میان موها وجود داشته باشد. این مسئله به بیمار امکان می‌دهد تا موهایش را مدل دهد.

نقطه شروع صحیح

موها، قاب صورت هستند. بنابراین، داشتن خط موی پایین‌تر یا بالاتر از حد معمول بر همه مشخصه‌های صورت تأثیر می‌گذارد. نقطه ایده عالی روی سر وجود دارد که خط مو نباید جلوتر یا عقب‌تر از آن باشد.

جهت و زاویه صحیح

هر قسمت از مو با زاویه خاصی رشد می‌کند. مثلاً موهای کنار سر به سمت پایین هستند و موهای جلوی سر به یک طرف یا به سمت چپ رشد می‌کنند. اگر موها جهت و زاویه صحیح نداشته باشند، شکل ایده‌آل را پیدا نخواهند کرد و کاملاً غیرطبیعی به نظر خواهند رسید.

خط موی طبیعی

خط موی استانداری برای همه وجود ندارد. نمی‌توان یک مدل و قالب را برای همه بیماران اجرا کرد. ممکن است یک مدل خط مو به فردی بیاید و به دیگری نیاید. هیچ معادله منطقی و عددی هم وجود ندارد. طراحی خط مو یک اثر هنری است و به مهارت نیاز دارد. بدترین ویژگی یک خط موی زشت این است که نمی‌توانید آن را با یک مدل موی خوب پنهان کنید. پس بهتر است جراحتان را به‌دقت انتخاب کنید. واقعاً باید کاشت موهایتان را به دست ماهرترین و حرفه‌ای‌ترین تیم پزشکی بسپارید.

Tags:

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید