عوامل مؤثر بر برنامه‌ریزی کاشت مو

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

عوامل مؤثر بر برنامه‌ریزی کاشت مو

امروزه با توجه به محیط آلوده‌ای که در آن زندگی می‌کنیم و انتخاب‌های متعددی که در سبک زندگی وجود دارد، ریزش مو اتفاق چندان بعیدی نیست اما بسیار آزاردهنده است. ریزش حدود 100 تار مو در روز که روی برس، زمین دستشویی یا بالش می‌بینیم، طبیعی است. این ریزش مو برای چرخه طبیعی رشد مو لازم است. این چرخه 3 فاز دارد: فاز رشد، فاز استراحت فاز ریزش. اکثر مشکلات ریزش مو مربوط به فاز ریزش و کوتاه بودن فاز رشد یا توقف این فاز است. این مشکل بیشتر در دوران 30سالگی و گاهی زودتر اتفاق می‌افتد. در این مطلب درباره برخی عوامل تعیین‌کننده در روند کاشت مو صحبت خواهیم کرد.

عوامل مهمی که به برنامه‌ریزی کاشت مو کمک می‌کنند

سن

طاسی الگوی مردانه، نوع پیش‌رونده‌ای است. وقتی مردی در سنین جوانی با طاسی مواجه می‌شود، مشخص نیست که با گذشت زمان این طاسی چقدر پیشرفت خواهد کرد. پس در دوران 20 یا 30 سالگی به‌دشواری می‌توان گفت که چقدر ریزش مو اتفاق خواهد افتاد. کاشت مو در این سن، نتایج مطلوبی ندارد و فرد باید در سنین بالاتر هم دوباره کاست مو انجام دهد.

وراثت

الگوی ریزش مو را می‌توان با دانش وراثت هم تحلیل کرد. عامل وراثت به پزشک کمک می‌کند تا الگو را شناسایی کند، اقدامات احتیاطی برای آینده اتخاذ کند و تشخیص دهد که کدام روش کاشت مفید است.

الگوی ریزش مو

تشخیص میزان موفقیت کاشت مو به تعداد موهای اهداکننده باقیمانده برای کاشت بستگی دارد. همچنین، به درک بهتر روشی که برای کاشت مفید است کمک می‌کند.

بافت مو

کالیبر مو مثل قطر ساقه مو، رنگ مو، میزان فرفری بودن مو و ویژگی‌های پوست سر هم از عوامل تعیین‌کننده‌ای هستند که به انتخاب بهترین روش برای کاشت کمک می‌کنند.

سلامت عمومی

سلامت عمومی بدن هم عامل مهمی است. مثلاً بیماران دچار دیابت باید مراقبت‌های بیشتری انجام دهند. جراحی کاشت مو با بی‌حسی انجام می‌شود و همه بیماران واکنش یکسانی نسبت به آن ندارند. قبل از انجام کاشت مو، صحبت مفصلی با جراح داشته باشید و همه سابقه پزشکی‌تان را در اختیارش قرار دهید.

شرایط روحی

برخی بیماران به دلیل مشکلات روحی دچار طاسی می‌شوند چون موهای خود را می‌کنند و دچار طاسی موضعی می‌شوند. اختلال موکنی، اصطلاح پزشکی این عارضه است. افرادی که دچار این اختلال هستند قبل از انجام کاشت مو باید مشکلشان را درمان کنند.

درمان‌های قبلی

بسیاری از افراد قبل از تصمیم برای انجام کاشت مو، درمان‌های متعددی مثل هومئوپاتی را امتحان کرده‌اند. دانستن این مطلب به جراح کمک می‌کند تا شرایط شما را درک کند و بهترین روش را برای کاشت مو انتخاب کند.

هزینه جراحی

عامل مهمی است که تعیین‌کننده روش کاشت مو برای شماست. هزینه کاشت مو، ابزار دیگری برای برنامه‌ریزی است. باید درباره هزینه‌ها با جراحتان صحبت کنید.

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید