کاشت ریش و سیبیل

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 امتیاز 4.40 (10 رای)

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

کاشت ریش و سیبیل - کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی

جراحی پیوند موی صورت روشی است که به کمک آن نواحی‌ای از صورت که موی نازک یا کم‌پشتی دارند، ترمیم می‌شود. در حالی که این روش بیشتر در ناحیه‌ی خط ریش بزی و سبیل انجام می‌شود، می‌توان روی دیگر نواحی ریش، خط ریش و گونه‌ها هم این روش را انجام داد. پیوند موی صورت همچنین می‌تواند برای پنهان کردن زخم‌های آکنه و انواع دیگر اسکارهای صورت استفاده شود.

از دست رفتن موی صورت ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. علت آن می‌تواند ژنتیک، حذف موهای زائد با لیزر، الکترولیز، جراحی، سوختگی یا آسیب‌دیدگی باشد. هدف این عمل جراحی می‌تواند پر کردن جزئی یا پوشش نازک یک ناحیه‌ی کوچک باشد یا بازسازی کامل ریش کامل یا ریش بزی. جراحی پیوند موی صورت می‌تواند در نواحی‌ای از صورت که هیچ تار مویی در آن وجود ندارد و همینطور مناطقی که رشد مو در آن‌ها کم شده و نیاز به پرپشت شدن دارد،‌ انجام شود.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز می‌تواند متفاوت باشد، اما میانگین تعداد گرافت‌ها به شرح زیر است:

500-350 گرافت برای سبیل، 700-600 گرافت برای ریش بزی پر و کامل، 250-200 گرافت برای هر کدام از خط ریش‌ها و 700-300 گرافت برای ریش روی هر کدام از گونه‌ها. با اینکه کمتر اتفاق می‌افتد اما ممکن است برخی از بیماران برای رسیدن به حجم و تراکم دلخواه‌شان نیاز به یک جراحی دوم برای کاشت گرافت‌های اضافه‌ هم داشته باشند.

درست مثل جراحی پیوند موی سر، موهای اهدایی برای کاشته شدن روی صورت، از پشت و یا دو طرف سر استخراج می‌شوند. اینکه از کدام ناحیه برای برداشت استفاده می‌شود، بستگی به میزان مطابقت ویژگی‌های مو با موهای صورت دارد؛ گاهی اوقات موهای پشت سر هماهنگی بیشتری دارد و گاهی هم موهای طرفین سر مناسب کاشت روی پوست صورت است. پس از پیوند، موها دائمی خواهند بود و به طور معمول درست مانند موهای صورت با بافت مشابه و سایر ویژگی‌ها رشد می‌کنند. علاوه بر این، موهای پیوند شده را می‌توانید مثل موهای طبیعی صورت بتراشید و اصلاح کنید.

دکتر پیروزی هاشمی برای طبیعی‌تر شدن نتیجه‌ی عمل پیوند اغلب از گرافت‌هایی استفاده می‌کند که دو یا گاه سه تار مو دارند. او همچنین مراقب است موهای پیوندی به دقت در زاویه و جهت دقیق کاشته شوند و اگر موهای خاکستری رنگ روی صورت وجود دارد تا آنجا که امکان داشته باشد نقطه نظر زیبایی را هم در نظر گرفته و در صورت وجود تار موی خاکستری اهدایی، آن‌ها را به دقت در لابه‌لای موهای ناحیه‌ی پیوندی پراکنده می‌کند. برای به حداقل رساندن جای زخم، دکتر پیروز هاشمی از گرافت‌های تمام میکروسکوپی استفاده می‌کند که می‌توانند در کوچکترین برش‌ها قرار بگیرند. بیمارانی که نگران ریزش موی سر در آینده هستند، باید بدانند که موهای پیوند شده به صورت دیگر برای پیوند موی سر قابل استفاده نیستند. بنابراین، اگر در آینده نیاز به ترمیم مو برای درمان الگوی طاسی مردانه وجود داشته باشد، بیماری که قبلاً جراحی پیوند موی صورت را انجام داده، طبیعتاً موهای کمتری در ناحیه اهدا کننده خواهد داشت.

دکتر پیروز هاشمی در زمینه ترمیم و پیوند مو به شکل تخصصی، پیشگام است و بسیاری از بیماران به خاطر شهرت و تجربیات منحصر به فرد او از سراسر کشور و نقاط مختلف دنیا سفر می‌کنند تا عمل جراحی‌شان را به دست دکتر هاشمی بسپارند.

 موهای اهدایی برای پیوند موی صورت

 موهای اهدایی از پوست سر جدا می‌شوند و به طور معمول در بستر جدید خود درست مثل موهای طبیعی صورت رشد و با همان ویژگی‌ها رشد می‌کنند و می‌توانند مانند سایر موهای صورت تراشیده شوند. گاهی اوقات شبیه‌ترین موها به موی صورت در اطراف سر قرار دارند و گاهی هم موهای پشت سر. پس از پیوند، موها دائمی خواهند بود. برای دستیابی به ظاهر طبیعی، موها در گرافت‌هایی شامل یک تار مو یا دو تار مو پیوند زده می‌شود، بسته به اینکه رشد موهای طبیعی صورت چگونه است. سایر اقداماتی که برای طبیعی‌تر شدن نتیجه‌ی عمل جراحی انجام می‌شود، عبارتند از قرار دادن گرافت‌ها در زاویه و جهت دقیق، استفاده از گرافت‌های تمام میکروسکوپی که می‌توان آن‌ها را در کوچکترین برش‌های پوست جای داد تا کمترین جای زخم ممکن روی پوست باقی بماند و همینطور از نظر زیبایی شناختی هر تار موی خاکستری موجود در ناحیه‌ی ترمیم شده، پراکندگی مناسبی داشته باشد. توجه داشته باشید که این موهای منتقل شده و پیوند شده به پوست صورت دیگر برای پیوند به پوست سر قابل استفاده نیستند و اگر بیمار تمایل به ترمیم هر گونه الگوی طاسی مردانه‌ی احتمالی در آینده داشته باشد، موی کمتری برای این عمل جراحی در اختیار خواهد داشت.

روش انجام کاشت ریش و سیبیل و بهبودی

این روش معمولا تحت بیهوشی موضعی یا مصرف آرامبخش خوراکی بسته به انتخاب بیمار انجام می‌شود. مدت زمان جراحی 2 تا 5 ساعت، و اصولاً بدون درد است، درست مثل دوران نقاهت و بهبودی آن. طی 5 روز اول پس از عمل، پوست اطراف تقریبا تمامی موهای پیوندی سخت می‌شود و ناحیه‌ی درمان شده باید حتماً خشک نگه داشته شود.

حداقل 3 تا 4 روز اول ظاهر صورت غیرطبیعی خواهد بود. بخیه‌هایی که در ناحیه اهدا کننده زده می‌شود، اغلب جذبی هستند بنابراین نیازی به بازگشت به کلینیک برای کشیدن بخیه وجود ندارد.

موهای پیوند شده طی حدود 2 هفته‌ی ابتدایی خواهند ریخت و سپس تا 3 ماه بعد در حال رشد خواهند بود، و از آن پس تا آخر عمر به طور طبیعی به رشد خود ادامه می‌دهند.

خطرات احتمالی پیوند ریش و سیبیل و تاثیر عمل جراحی

امکان بروز چند خطر احتمالی در این عمل جراحی وجود دارد و اکثر آنها مربوط به استانداردهای پیوند مو است. برش‌ها در ناحیه‌ی اهدا کننده به طور معمول مثل یک برش سطحی 2 میلی متر یا باریک‌تر ترمیم می‌شوند و به راحتی با موهایی که بلندتر از 2 تا 3 میلی‌متر باشد قابل پنهان کردن است. بعضی از بیماران دوست ندارند برش سرتاسری خطی در ناحیه‌ی اهداکننده داشته باشند و  ترجیح می دهند که گرافت‌ها با استفاده از روش استخراج فولیکولی به دست بیاید.
متاسفانه پیوند موی صورت در مواردی که سایز سوراخهای پیوند و یاعمق آن مناسب انتخاب نگردد می‌تواند باعث تغییراتی دائمی در سطح پوست شود که برای جلوگیری از این عوارض به شما توصیه می‌کنیم تا در انتخاب پزشک متخصص کاشت مو بسیار دقت کنید .

 

دیدگاه‌ها   

-2 #2 admin 1396-12-20 09:56
به نقل از سعید کارگر:
سلام.من مشکل طاسی ریش و سبیل دارم و ژنتیکی هست موی ثرم کاملا پر میباشد .میخام کاشت ریش و سبیل انجام بدم ولی سوالم اینه که لازمه موی سرم کوتاه بشه برا برداشت موها که قراره کاشت بشه؟ واینکه هزینه کاشت کامل ریش و سبیل چقدره.من صورتم خیلی کم مو هست و نیاز به کاشت کامل داره با این حال هزینه کاشت چقدر هست.و اینکه جای کاشت روی صورتم میمونه یانه؟ بعد از چقدر وقت به اصطلاح میتونم 6 تیغه بکنم؟

سلام. می‌تونید کاشت ریش و سبیل انجام بدید که با موی بلند انجام می‌شه. برای اطلاع از هزینه‌ها لطفاً با شماره کلینیک که در بخش تماس با ما هست تماس بگیرید
نقل قول کردن
0 #1 سعید کارگر 1396-08-30 01:10
سلام.من مشکل طاسی ریش و سبیل دارم و ژنتیکی هست موی ثرم کاملا پر میباشد .میخام کاشت ریش و سبیل انجام بدم ولی سوالم اینه که لازمه موی سرم کوتاه بشه برا برداشت موها که قراره کاشت بشه؟ واینکه هزینه کاشت کامل ریش و سبیل چقدره.من صورتم خیلی کم مو هست و نیاز به کاشت کامل داره با این حال هزینه کاشت چقدر هست.و اینکه جای کاشت روی صورتم میمونه یانه؟ بعد از چقدر وقت به اصطلاح میتونم 6 تیغه بکنم؟
نقل قول کردن

كتابة مراجعة


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تهران - خیابان گاندی جنوبی - روبروی دکل شبکه 2 - نبش کوچه ترابنده - بیمارستان گاندی - ساختمان کلینیک های تخصصی - پلاک 130- طبقه 15
88653103 - 88653104 - 88661980 (9821+)
6804804 (98912+)

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید